Témata
Reklama

Jak využít cloud na maximum, když dnes již dominuje firemnímu IT

Využívání cloud computingu je v současném IT samozřejmostí a v leckterých oblastech už jde o dominantní řešení. Firmy mají běžně připravenou multicloudovou strategii, která jim umožňuje efektivně využívat tři i více propojených cloudů. Jak cloud využít opravdu na maximum? Na co si při jeho využívání musejí dát pozor? I na tato témata se zaměřuje konference Cloud computing v praxi, která se koná 12. 3. 2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí 5 a letos nabízí opravdu velmi zajímavý program.

Reklama
Reklama
Reklama

V USA dnes využívá nějakou formu cloudových služeb více než 90 % organizací, v České republice průzkumy hovoří o více než 40% penetraci. Americké firmy v průměru využívají více než 3,5 cloudu a stejný trend lze nepochybně očekávat i v tuzemsku.

Zájem o cloud setrvale roste, protože jeho výhody jsou zřejmé a podařilo se rozptýlit dřívější obavy o jeho bezpečnost či o spolehlivost nabízených řešení. Důležitou podmínkou dalšího úspěšného rozvoje této oblasti je ale výměna zkušeností. I proto se aktuálnímu vývoji cloud computingu také letos věnuje již tradiční jarní konference Cloud computing v praxi pořádaná společností Best Online Media ve spolupráci s magazínem BusinessIT.

Konference, která se i letos koná v paláci Charitas na Karlově náměstí, nabídne účastníkům přehled důležitých trendů v oblasti cloud computingu spolu s informacemi o možnostech využívání cloudů a také řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury v cloudu.

Řeč bude mimo jiné o tom, jak v cloudu jen nepřežívat, ale využít ho na maximum, o cloud compliance, o nástrahách a výhodách cloudové služby z pohledu provozovatele, o reálných příkladech využití Google Cloud Platform, ale i o právním rámci cloudových služeb se zaměřením na typické konstrukce smluv v oblasti cloudu a na praktické problémy z praxe.

Konference Cloud computing v praxi prostě i letos nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, se kterými se setkáváme při plánování i realizaci přechodu do cloudu nebo při využívání či provozování cloudových řešení. Více informací o konferenci naleznete na webu.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.

Reklama
Firmy
Související články
Korea-V4 Nuclear Universities Chancellors Forum

Začátkem července uspořádala KEPCO International Nuclear Graduate School (dále KINGS) v Soulu historicky první ročník Korea-V4 Nuclear Universities Chancellors Forum. Na fórum pořádané společností KINGS byli pozváni rektoři devíti jaderných univerzit ze všech zemí Visegrádské čtyřky, kteří společně diskutovali o navázání hlubší spolupráce v oblasti dlouhodobého školení personálu jaderných elektráren a podpoře vývozu korejských jaderných technologií.

Roboty na farmě – chytrý monitoring rostlin

Robotizace a umělá inteligence proniká už i do českého zemědělství. Čeští agronomové, IT specialisté a vědci spolupracují na vývoji robotického monitorovacího systému, který je schopen automaticky odhalovat škůdce na rostlinách ve skleníku, předpovídat kvalitu sklizně a zjišťovat případné nedostatky v pracovních harmonogramech pěstitele.

Frézování o mistra ČR

Kdysi dávno jsem poprvé viděla nástup národních týmů do velké soutěže WorldSkills a absolutně mi to vyrazilo dech. Nechápala jsem a v úžasu hleděla, že ty ovace a gejzír nekontrolovaných emocí patří skutečně mladým lidem, kteří reprezentují svoji zemi a ukazují zručnost, a přitom tohle není žádné profesionální sportovní utkání, ale přehlídka odborných dovedností a řemesel! 

Související články
Kyberbezpečnost a vzdělávání zaměstnanců

Z průzkumu, který v České republice pro společnost Kaspersky provedla agentura Ipsos, vyplývá, že jen velmi malé procento českých firem vzdělává své zaměstnance v oblasti kybernetické bezpečnosti. Průzkum se zaměřil na zaměstnance středně velkých firem (se 100 až 499 pracovníky) a v dubnu 2021 se ho zúčastnilo 515 respondentů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Vědci a firmy z ČR společně zkoumají vesmír

Čeští vědci a technici se významnou měrou podílejí na vědecké misi Plato, kterou připravuje Evropská vesmírná agentura (ESA). Přípravy probíhají už od roku 2014, vesmírná sonda Plato má být vypuštěna v roce 2026. Jejím úkolem je objevovat a zkoumat planety podobné Zemi v prostoru mimo Sluneční soustavu, tzv. exoplanety.

Absolventi bez praxe – firmy musejí posílit spolupráci se školami

Firmy se již mnoho let potýkají s tím, že ze škol vycházejí absolventi bez potřebných praktických dovedností zejména v technických oborech. Distanční výuka tento problém nyní ještě prohloubila. Více než kdy jindy je nyní důležitá spolupráce firem se školami, která může situaci pomoci změnit.

Online univerzita digitálního řemesla

Komplexní vzdělávací platforma v oblasti digitálního řemesla FabLab University učí pedagogy a studenty, jak využívat a ovládat moderní výrobní technologie. Prezenční kurzy a workshopy jsou určeny pro učitelé středních a základních škol. Pro studenty je k dispozici web plný lekcí, tutoriálů a doplňkových materiálů. Webová stránka fablabuniversity.cz nyní nahrazuje dočasně zavřené laboratoře.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit