Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kennametal uvádí celokarbidový vrták HPR

Kennametal uvádí celokarbidový vrták HPR


23.10.2020

Kennametal rozšířil své portfolio celokarbidových vrtáků HPR pro vysokovýkonné vrtání litinových obrobků. Vrtáky HPR navržené pro vysokorychlostní a vysoko posuvové vrtání do hloubek až 8x D v materiálech třídy ISO-K poskytují vynikající přímost otvorů, a to i při nejvyšších řezných parametrech.

 
Celokarbidový vrták HPR pro litinové součásti je k dispozici v průměrech od 3,0 do 20,0 mm a v délkách až do 8x D. (Zdroj: Kennametal)

Patentovaná ztenčující se špička vrtáku, speciální lamač třísek a úhel špičky 143° poskytují výjimečné samostředicí vlastnosti a snižují přítlak, přičemž udržují přímý směr vrtáku, a to dokonce i při nejvyšších posuvech. Navíc čtyři vodicí fazetky přinášejí maximální stabilitu při vrtání křížících se děr a při šikmých výstupech. Patentovaný rohový rádius významně zvyšuje životnost nástroje a poskytuje vynikající kvalitu otvoru, toleranci otvoru od IT 9 do IT 10 a současně eliminuje vylamování materiálu při výstupu z otvoru.

„Konstrukce špičky vrtáku pro nízký přítlak přináší uživatelům možnost použití vrtáku při zhoršených podmínkách upnutí, jakož i v tenkostěnných aplikacích nebo jednoduše v případech, kdy limitujícím faktorem je výkon vřetena,“
říká Frank Martin, produktový manažer Kennametalu. Rozsáhlé testování ukázalo, že tento nový vrták přináší řešení pro zmíněné výzvy, stejně jako pro velkosériovou výrobu litinových dílů.

 
Jeden z klíčových znaků vrtáku HPR: konstrukce špičky vrtáku umožňující nízký přítlak pro maximální přímost otvorů. (Zdroj: Kennametal)

Patentovaný vícevrstvý AlTiN/AlTiSiN povlak odolává extrémní abrazi a vysokému tepelnému zatížení vznikajícími při vrtání šedé, tvárné, CGI, ADI a GGG litiny. Nový povlak je odolný rovněž proti vměstkům a pórům, s nimiž se v těchto náročných materiálech běžně setkáváme. Vysoce leštěné drážky se širokým průřezem podporují účinný odvod třísek a dále snižují tvorbu tepla a z toho plynoucí tepelný šok. 

Patentovaný rohový rádius pro dlouhou životnost nástroje a vynikající kvalitu otvoru a široký průřez drážky pro bezproblémový odvod třísek. Čtyři vodicí fazetky poskytují maximální stabilitu při vrtání křížících se děr a šikmých výstupů. (Zdroj: Kennametal)


Nový vrták HPR je k dispozici se standardním vnitřním chlazením a s rozhraním podle DIN 6535 a 69090-03 MQL (minimální chlazení). Díky těmto vlastnostem vrták vyniká jak při mokrém, tak suchém obrábění. „Ať se jedná o velké počty vrtaných děr nebo o překonání typických výzev v nějakém typu litinového obrobku, vrták HPR je jasným řešením,“ říká Martin.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy agentury MepaxNomenklatura

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: