Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kombinované B2B setkáním pro výrobce a opravny forem

Kombinované B2B setkáním pro výrobce a opravny forem


02.10.2020

Vzdělávací portál Industry Education specializující se na menší a střední průmyslové výrobní firmy, představil projekt hybridního odborného B2B setkání zaměřeného na strojírenský obor výroby a servisu forem. Ve dnech 10. – 12. listopadu 2020 se na virtuálních stáncích budou prezentovat významní dodavatelé produktů a řešení do tohoto výrobního sektoru a spolu s nimi i samotné přední české nástrojárny a opravny forem, které zde budou nejen vystavovat vlastní technologie, ale současně i nabízet výrobní kapacity.


V rámci virtuální oborové výstavy, doprovázené reálnými akcemi, se představí dodavatelé nástrojáren i samotné výrobny a opravny forem, které zde nabídnou svá řešení a kapacity. (Zdroj: www.vyrobaforem2020.cz).

Výroba forem je extrémně náročná. Formy bývají obecně velmi tvarově složité, a proto je pochopitelně velmi složitá i jejich konstrukce. Navíc se k jejich výrobě často využívají těžkoobrobitelné nebo tzv. nekonvenční materiály. Od jiných strojírenských výrob se tedy liší nejen samotným charakterem výroby, ale především vysokými nároky na přesnost práce, řemeslnou dovednost a technickou úroveň pracovníků. A s tím pochopitelně souvisí i vysoké požadavky na technické i technologické vybavení nástrojáren.

Nástrojárna je náročný zákazník

Nástrojárny nejsou jen tak obyčejnými zákazníky, kterých je navíc relativně hodně. Naopak, patří mezi zákazníky nejnáročnější. Kromě toho, že mají typicky vysoké nároky na technické možnosti nakupovaných strojů, nástrojů apod., převážně nebývají odběrateli sériově vyráběných produktů. Mnohem více tedy nakupují u oborových specialistů. Jiný a složitější je proto i způsob a forma, jakou lze úspěšně vést obchod s nástrojárnami. Nástrojárny nezajímají tzv. mainstreamové produkty, proto zde nefunguje klasická reklama ani početné reference. Nástrojárny chtějí dostávat nabídky tzv. šité na míru.

Výroba forem 2020

Převážně virtuální akce Výroba forem 2020, poskytuje příležitost detailně představit řešení, která jsou určená specificky pro výrobce a servis forem. Celá akce ale nebude pouze virtuální. V rámci tří dnů se také setkají odborníci a zástupci průmyslových svazů a vládních organizací v Brně a na závěr pak na networkingovém setkání v Praze. Na rozdíl od fyzicky realizovaných veletržních stánků nabízejí digitální produkty dvě klíčové výhody: kompletní a trvalou možnost archivace a poměrně jednoduchou aktualizaci.

-KP-

Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Materiály konstrukční kovové
Nekonvenční technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie
Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: