Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Koncepty brusek pro vysoce přesné požadavky

Koncepty brusek pro vysoce přesné požadavky


13.11.2018

Veletrh AMB ve Stuttgartu se konal z pohledu výrobce brusek Okamoto zcela ve znamení ultrapřesného a vysokorychlostního broušení (HSG) v nejrůznějších brusných aplikacích. Výrobci strojů zde předvedli průřez svou kompletní nabídkou řešení brusných zařízení, s nimiž mohou výrobci nejrůznějších oborů hospodárně opracovávat extrémně hladké povrchy součástí a komponent.

Okamoto je jedním z předních světových výrobců vysoce kvalitních brusek a vhodného vybavení. Jedná se o obráběcí a speciální stroje, lešticí nástroje potažené pryskyřicí (pitch polisher) pro lapování a leštění nebo zařízení na polovodičové materiály. Díky tomuto rozsáhlému portfoliu výrobků získají uživatelé v kovozpracujícím průmyslu, jakož i v odvětvích elektroniky, zdravotnictví, optoelektroniky a polovodičů inovační, pro daný účel uzpůsobenou technologii, jež je použitelná až do rozhodujícího finálního brusu. Od broušeného substrátového bloku přes leštěné licí formy až po součásti v moderním obráběcím centru: rozhodujícím faktorem pro úspěch výrobků je jakost povrchů komponent. Protože čím hladší povrch, tím větší možnosti se otevírají. Například tribologicky namáhané součásti tedy vydrží déle, menší tření znamená také nižší spotřebu energie a stroje a zařízení mohou být podle okolností dimenzovány větší, než to bylo možné doposud.


Univerzální CNC bruska dokulata UGM3100NC funguje jako produktivní a všestranný „přesný sprintér“.

Příkladem vysoké výkonnosti jsou univerzální CNC brusky dokulata UGM360NC, případně UGM3100NC jako větší model. Jsou to nanejvýš produktivní a mnohostranní „precizní sprinteři“. To je umožněno mimo jiné díky třem různým typům vřeten, automatické ose B, jednoduchému ovládání pomocí softwaru s dialogovým zadáváním a rozsáhlému programu příslušenství. Modely UGM jsou k dostání v typech 360 NC (2 780 mm x 2 750 mm x 1 900 mm) a UGM3100NC (3 180 mm x 2 750 mm x 1 900 mm). Bohaté příslušenství umožňuje přizpůsobit konfiguraci stroje individuálním požadavkům zákazníků.

Brusná hlava je opatřena jedním – volitelně dvěma – velkými brusnými kotouči pro broušení dokulata a naplocho. Navíc je stroj opatřen i vnitřním brusným vřetenem. Tyto různé typy vřeten zajišťují maximální produktivitu. Všechny součásti jsou namontovány na maximálně přesné, automatické ose B (výkyvný úhel: +0°-240°; min. zadávací inkrement: 0,0001°). Tak lze konstrukční díly v upnutí brousit rychle a účinně. Motor osy B s minimálními nároky na údržbu a přímým pohonem zaručuje maximální přesnost opakování při polohování.

-EB-

Zdroj: tisková zpráva Okamoto.

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: