Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Konference VVER-2019 v Praze se zúčastnili také zástupci Rosatomu

Konference VVER-2019 v Praze se zúčastnili také zástupci Rosatomu


18.11.2019

Ve dnech 11.–12. listopadu 2019 se zástupci řady divizí ruské korporace pro atomovou energii Rosatom zúčastnili VII. mezinárodní konference VVER-2019, která proběhla v Praze.

V jednotlivých tematických celcích konference své příspěvky představili zástupci Rusatom Overseas, TVEL, Rusatom Servis, společností z koncernu Rosenergoatom, Korporativní akademie Rosatomu, Rosatom Central Europe a dalších.

Provoz reaktorů VVER fakticky daly vzniknout zcela novému vědeckému a průmyslovému oboru v rámci celosvětového jaderného odvětví. Dnes tyto reaktory vyrábějí elektřinu nejen v Rusku, ale i v mnoha dalších zemích, proto tento projekt zcela bez obav označujeme za mezinárodní. Konference VVER-2019 je úžasnou platformou pro výměnu zkušeností a znalostí mezi odborníky, kteří se na vývoji a uplatňování této technologie podílejí. Účast velkého počtu partnerů z různých zemí potvrzuje myšlenku, že dnes je to už skutečně celosvětový fenomén,“ poznamenal ředitel Rosatom Central Europe Sergej Margelov.


Leoš Tomíček, prezident Rusatom Overseas, představil vývoj a evoluci reaktorů VVER a zdůraznil význam mezinárodní spolupráce při realizaci projektů na výstavbu jaderných elektráren s reaktory tohoto typu.

Během sekce New Build, věnované novým projektům, prezident Rusatom Overseas Leoš Tomíček představil vývoj a evoluci reaktorů VVER a zdůraznil význam mezinárodní spolupráce při realizaci projektů na výstavbu jaderných elektráren s reaktory tohoto typu.

Za posledních 14 let Rosatom uvedl do provozu 15 bloků v Rusku a v zahraničí. Dnes je v různých fázích realizace 36 bloků po celém světě, včetně evropských zemí jako Maďarsko, Finsko a Bělorusko a každým rokem přibývá dokončených referenčních projektů VVER-1200 generace III+. Zkušenosti, kterými disponuje Rosatom, lze uplatnit v kterékoliv zemi Evropy, a to s maximálním zapojením českého průmyslu,“ uvedl Leoš Tomíček.
 

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy RosatomNomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: