Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Konstruktéři v plzeňském Wildenu spoléhají na NX
Anotace
Systém NX je používán pro navrhování těch nejsložitějších součástí.

Konstruktéři v plzeňském Wildenu spoléhají na NX


08.09.2005
Plzeňský závod firmy Wilden je pobočkou světoznámého německého koncernu, který se pyšní více než stoletou historií a dosáhl značného renomé díky výrobě vysoce kvalitních plastů a konstrukčních systémů. Česká pobočka byla založena v roce 1993, kdy zde začala pracovat konstrukční kancelář se dvěma konstruktéry. Nyní tu působí již deset konstruktérů a celkem přes čtyři sta zaměstnanců.
V roce 1995 byly pořízeny tři stanice NX, resp. Unigraphics. Všechny tři stanice jsou plně vytížené. Systém NX slouží pro vývoj plastových dílů pro automobilový průmysl a lékařství. Používá se rovněž pro kreslení vstřikovacích nástrojů, které se potom vyrábějí ve zdejší nástrojárně. Tyto nástroje jsou posléze používány v jednotlivých vstřikovnách koncernu Wilden, ať už v České republice nebo v zahraničí.
Plzeňská pobočka se specializuje na výrobu dílů pro automobilový průmysl, zejména pak součásti motorů, ale navrhují se zde i výrobky pro elektrotechnický průmysl, například čidla. V poslední době o sobě konstruktéři z Plzně dali výrazněji vědět například návrhem krytu pro mobilní telefon Siemens a světově proslulých sluchátek Sennheiser. I když zde dnes mají k dispozici více systémů, NX je používán pro navrhování těch nejsložitějších částí. Například právě kryt pro telefony Siemens byl navrhován v NX. Šlo o poměrně obtížný úkol, neboť bylo potřeba zajistit stříkání dvou různých plastů do jedné formy.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: