Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kovosvit MAS dosáhl v roce 2017 zisku 40 milionů korun

Kovosvit MAS dosáhl v roce 2017 zisku 40 milionů korun


19.02.2018

Po kritickém roce 2016 se Kovosvit MAS pod vedením nového majitele vrátil k prosperitě. V roce 2017 dosáhl podnik podle zveřejněných neauditovaných čísel zisku na úrovni 40 milionů korun. Podnik z jihočeského Sezimova Ústí vyrobil 280 obráběcích strojů a na trh uvedl tři novinky včetně stroje WeldPrint 5X umožňujícího 3D tisk z kovu a obrábění v jednom pracovním prostoru. Za tento produkt získal Kovosvit MAS zlatou medaili na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

„V prosinci minulého roku jsme měli rekordní výrobu, dosáhla 50 kusů strojů. Celé poslední čtvrtletí roku 2017 bylo velmi silné a věříme, že stejně budeme pokračovat i v letošním roce,“ říká Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS, a doplňuje: „Celkové tržby za rok 2017 dosáhly miliardy a 305 milionů korun, což je o dvě stě milionů méně oproti plánu. Jeho nesplnění je ovšem víceméně administrativního charakteru, kdy se nám nepodařilo vzhledem k celnímu řízení realizovat exportní zakázku.“

Do roku 2017 vstupoval Kovosvit MAS v situaci, kdy v roce 2016 skončil ve velké ztrátě a podnik se znovu nastartoval až poté, co jej získal nový vlastník, společnost Industry Innovation českého průmyslníka Jaroslava Strnada. I proto se Kovosvit v první části roku 2017 soustředil zejména na řízení cash flow, výrobu doplňoval prodejem skladových zásob a vypořádával se se závazky po splatnosti, které jsou aktuálně již na minimální úrovni. I z tohoto pohledu vnímá Kovosvit MAS rok 2017 jako velmi úspěšný.

„Pro rok 2018 počítáme s obratem na úrovni 1,5–1,6 miliardy korun a se ziskem na úrovni 50 milionů korun. Naším cílem je nadále zvyšovat objem tržeb a realizovat zisk, i když ten pro nás není primární. Chceme pracovat na rozvoji nových trhů, přičemž hlavním trhem pro nás zůstává Česká republika, kde realizujeme téměř polovinu tržeb. Dále Slovensko, Polsko, kde máme dceřiný podnik, a země Evropské unie. Ostatní trhy jsou pro nás doplňkové. V roce 2018 se zaměříme také na investice, které budou směřovat zejména do ekologie a hygieny práce. Největší investice půjde do lakovny ve slévárně. Bude ve výši 11,5 milionů korun a zahájíme ji již v únoru,“ dodává Libor Kuchař.

-JM-

Zdroj: Tisková zpráva Kovosvit.

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Financování stroj. výroby/Podniková ekonomika
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: