Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu

Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu


12.06.2018

Strojírenská společnost Kovosvit MAS již tradičně nechyběla na mezinárodním strojírenském veletrhu Metalloobrabotka v Moskvě. 19. ročník veletrhu se konal v termínu od 14. do 18. května 2018 a Kovosvit na veletrhu zastupovali generální ředitel Libor Kuchař i obchodní ředitel Daniel Horský. Kromě řady obchodních jednání s dlouholetými partnery se členové managementu společnosti setkali též s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě.Ruský trh je pro Kovosvit dlouhodobě velmi zajímavý a naše stroje se v Rusku těší velké oblibě. Na letošní rok máme naplánované tržby 70 milionů a stroje za 61 milionů máme již nyní pod kontraktem. Letošní plán tedy zatím plníme,“ říká Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS.Díky obchodním partnerům nechyběly na veletrhu v Moskvě ani obráběcí stroje Kovosvitu. Na stánku partnerské firmy OOO Alianz byl vystaven soustružnický stroj typu MASTURN 550 i, který je v současné době jedním z nejprodávanějších produktů společnosti Kovosvit MAS, a na stánku firmy SONATEC bylo vystaveno tříosé vertikální obráběcí centrum MCV 754 Quick a rovněž jeden soustružnický stroj typu Masturn 550 i.Na veletrhu Metallobrabotka jsme absolvovali řadu důležitých jednání jak s našimi dlouhodobými partnery, tak zhruba 30 setkání s potenciálními zákazníky. Za velký úspěch považujeme podepsání dokumentu o spolupráci s firmou Galika, která bude naším novým obchodním partnerem. Byly též dohodnuty kontrakty na dodávku tří strojů řady Masturn a MCV,“ doplňuje Libor Kuchař.


Velmi důležité pro Kovosvit bylo také jednání s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě, konkrétně s jeho ekonomickým radou Martinem Baštou a tajemníkem Pavlem Otmarem. Tohoto jednání se rovněž účastnil ředitel kanceláře CzechTrade v Moskvě pan Štěpán Jílek a místopředseda Svazu strojírenské technologie Oldřich Paclík.

Veletrhu Metallobrabotka se zúčastnilo více než 1000 společností z 33 zemí světa, které vystavovaly své produkty na celkové ploše 40 tisíc metrů čtverečních. Veletrh navštívilo dle organizátorů více než třicet tisíc návštěvníků z 57 zemí světa.

Zdroj: Tisková zpráva PP Partners

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: