Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Koyo Bearings pošesté zaměstnavatelem regionu

Koyo Bearings pošesté zaměstnavatelem regionu


27.10.2020

V úterý 20. 10. 2020 se uskutečnilo online vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2020 pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Olomoucká společnost Koyo Bearings se umístila na prvním místě v Olomouckém kraji v kategorii pod 500 zaměstnanců.


Sídlo společnosti Koyo Bearings v Olomouci. (Zdroj: Koyo Bearings)

Společensky odpovědná firma Koyo Bearings získala první místo v soutěži Zaměstnavatel regionu 2020, kterou každoročně pořádá Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s firmou Sodexo a PwC. Vyhodnocování probíhá na základě dotazníku, jenž je sestaven podle mezinárodní metodiky PwC Saratoga. Tato metodika zajistí maximální objektivitu při hodnocení úspěšnosti firem a také poskytne informace pro srovnání s konkurencí v daném regionu, odvětví i na napříč celým trhem. Jde o sběr dat o výdajích na školení zaměstnanců, o fluktuaci pracovních sil, o růstu nebo poklesu jejich počtu apod.

Koyo Bearings podporuje zdraví i spokojenost svých zaměstnanců a snaží se o tak zvaný work-life balance. Mezi hlavní aktivity patří pořádání firemních vánočních večírků, sportovních dnů pro zaměstnance i jejich rodiny, podzimní či velikonoční tvoření pro děti, divadlo pro děti i dospělé, Koyofestival pro podporu hudebních skupin zaměstnanců apod. „V návaznosti na světový den zdraví pořádáme Den zdraví přímo v areálu závodu, kdy zaměstnanci mají možnost nechat si změřit glykemický index, tlak v očích, EKG nebo projít kontrolou znamének. Na jednom ze stanovišť je k dispozici stroj, který poskytuje podrobnou analýzu stavby těla. Také se aktivně zapojujeme do Olomouckého půlmaratonu, kdy vedení firmy hradí poplatky za startovné, což platí také pro cykloakci Do práce na kole,“ vyjádřila se k aktivitám manažerka lidských zdrojů, Jana Blažková.


Společnost Koyo Bearings se umístila na prvním místě v Olomouckém kraji v kategorii pod 500 zaměstnanců. (Zdroj: Koyo Bearings)

Firma také zavedla principy Age managementu do firemní kultury, který lze v tomto kontextu chápat jako způsob řízení a vedení osob s ohledem na jejich věk. V souladu s tímto projektem navázala společnost spolupráci s fyzioterapeutkou, která na základě individuálních sezení pracuje na konkrétních problémech spojených s náplní práce zaměstnanců. Krátká a opakovaná sezení by měla pomoci pracovníkům jak správně procvičit a uvolnit zatěžovanou část těla a předcházet tak potenciálním komplikacím do budoucna. Tato sezení probíhají v zázemí společnosti v pracovní době. Důkazem plnohodnotné péče o své zaměstnance může být řada ocenění, které v minulosti společnost získala.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Koyo BearingsNomenklatura

Převody/pohony/ložiska/spojky
Management a řízení
Bezpečnost práce a požární ochrana

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: