Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> KUBOUŠEK SK – oficiální distributor kompletního sortimentu Mitutoyo na Slovensku od roku 1990

KUBOUŠEK SK – oficiální distributor kompletního sortimentu Mitutoyo na Slovensku od roku 1990


24.08.2017

Společnost KUBOUŠEK se stala v roce 1990 jako první smluvním obchodním partnerem japonské firmy Mitutoyo po revolučním roce 1989 v celém Československu. Kompletní portfolio produktů Mitutoyo nabízí od roku 1997, kdy ke stávajícímu sortimentu ručních a stacionárních měřicích přístrojů připojila prodej laboratorní techniky a souřadnicových měřicích strojů. Samozřejmostí bylo zahájení činnosti servisního centra pro školení a kalibrace všech dodávaných měřicích přístrojů a strojů, včetně technické a servisní podpory.

„Rozšíření portfolia o laboratorní techniku a souřadnicové systémy bylo logickým vyústěním velmi dobré spolupráce firem KUBOUŠEK a Mitutoyo GmbH,“ vzpomíná výkonný ředitel Ing. Róbert Timko. „Myslím, že vzájemné dobré vztahy pokračují a naši zákazníci a obchodní partneři si váží našeho dlouhodobého know-how v oboru. A ačkoliv dnes nejsme jediným oficiálním partnerem, těší nás, že se můžeme opřít o dlouholeté zkušenosti a nabídnout našim zákazníkům výhody zejména díky naší aktivní péči, kvalitnímu servisu a širokému spektru školení ve vlastním školicím středisku,“ doplňuje Timko.

Výroba se dnes často skloňuje s pojmem Průmysl 4.0, který úzce souvisí s automatizací. I skupina KUBOUŠEK tento trend následuje. „Díky síle a produktové šíři celé skupiny KUBOUŠEK umíme nově měřicí systémy propojit s automatizačními prvky a roboty, máme vlastní vývoj a konstrukci, čímž dokážeme nabídnout zákazníkům komplexní realizaci jeho vize a nadstandardní řešení na míru,“ dodává Timko.

Ačkoliv má Mitutoyo široké spektrum měřicích přístrojů a systémů, doplnila skupina KUBOUŠEK do svého portfolia také značky VICIVISION a Metrios. „Jedná se o optické měřicí přístroje vhodné pro automatizovanou kontrolu kvality, a to i přímo ve výrobě, kde nemusí být zcela optimální podmínky pro měření,“ představuje výhody měřicích systémů Timko. Jsou to výhody, které oceňují uživatelé těchto měřicích systémů v praxi.

Skupina KUBOUŠEK je v České republice a na Slovensku oficiálním distributorem značky Mitutoyo a výhradním zástupcem značek VICIVISION a Metrios. Od roku 2015 působí i v Polsku, kde zastupuje značky VICIVISION, Metrios a DEMM.

Zdroj: tisková zpráva www.kubousek.sk

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Měření ve strojírenství
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: