Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kuličkové šrouby NSK nahrazují ve slinovacích lisech hydraulické pohony

Kuličkové šrouby NSK nahrazují ve slinovacích lisech hydraulické pohony


20.03.2017

Společnost Osterwalder AG, sídlící ve Švýcarsku, nahrazuje ve svých nejnovějších slinovacích lisech hydraulické pohony elektrickými servopohony osazenými kuličkovými šrouby řady HTF od firmy NSK. V důsledku toho mohou zákazníci dosáhnout snížení spotřeby elektrické energie o přibližně 80 % a vyrábět výlisky s mnohem přesnějšími rozměry. To snižuje požadavky na dokončovací operace, jako je broušení diamantovými kotouči.
 

Kuličkové šrouby NSK se používají na nejnovějších slinovacích lisech společnosti Osterwalder pro simultánní pohon spodní i horní části formy

Výměnné břitové destičky obráběcích nástrojů se typicky vyrábějí postupy práškové metalurgie. To zahrnuje naplnění kovového prášku do formy a jeho stlačení na požadovaný tvar. Takto vyrobený polotovar se následně spéká (sintruje), aby dosáhl požadované pevnosti a tvrdosti. Výrobci obráběcích nástrojů požadují, aby na konci výrobní operace byl výrobek, jehož tvar je co nejbližší požadovanému, protože dodatečné dokončovací operace jsou drahé a náročné: hotové destičky ze slinutých karbidů jsou totiž extrémně tvrdé.

Společnost Osterwalder AG, se soustředí na to, aby svým zákazníkům poskytla řešení pro právě takové náročné úkoly. Aby procesu lisování práškového polotovaru dodala větší přesnost, rozhodla se použít nové pohony: CA SP Electric a CA HM Electric. Jde o přímo řízené pohony (DDT – Direct Drive Technology) se servomotory a kuličkovými šrouby NSK, které nahradily dříve používané hydraulické pohony, jež se nyní používají jen u lisů vyžadujících zvlášť velkou lisovací sílu.

Zdroj: Tisková zpráva Mepax.

Zpracováno redakcí MM Průmyslové spektrum.
 Nomenklatura

Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: