Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Kvalitní papír z Indie díky ABB

Kvalitní papír z Indie díky ABB


14.08.2019

Indická společnost Trident Limited, největší světový výrobce papíru z pšeničné slámy, požadovala systém měření retence papíru, aby byla schopna zredukovat nerovnoměrnost papíru pro tiskárny a kopírky, který vyrábí. Kontrola retence je pro provoz papíren zásadní s ohledem na vliv při kolísavé kvalitě papíru a schopnosti kalibrovat celý proces.

Firma si vybrala systém KPM KRT od ABB, který je schopen změřit celkovou konzistenci papírové vody, stejně jako zajistit kontrolu a monitoring retence papírenských strojů. Příkladem efektivity je úspora 5 procent odřezků, které odběratel ušetří po šesti měsících od instalace.

Součástí instalace je pak odvzdušňovací zařízení, typizovaná pumpa a kompresor, který zajišťuje čistotu senzorů. Display a senzory nepotřebují další ochranu, aby vydržely podmínky výroby papíru mokrou cestou. Samočistící design společně se schopností odolat v zátěžovém prostředí umožňují minimální údržbu a redukci nákladů životního cyklu.


"ABB je hrdým dlouhodobým partnerem společnosti Trident Limited, které zajišťuje systém kontroly kvality, distribuce a dodávku laboratorních zařízení," uvádí Per Sandstrom, ředitel laboratoří a testovacích měření společnosti ABB. "Vítáme tuto možnost pokračující spolupráce s cílem dosažení nových standardů kvality výrobku Tridentu," dodal Sandstrom.

Trident Limited je vlajkovou lodí skupiny Trident Group, miliardového indického konglomerátu a globálního hráče na trhu. Trident Limited je vyhledávaným dodavatelem kvalitního papíru pro barevný rychlotisk a knižní nakladatele a také značkového papíru. Trident se zaměřuje na udržitelnost a jako první mlýn na světě používá certifikaci ECF v procesu bělení a kyslíkové delignifikace pšeničné slámy.

Zdroj: Tisková zpráva ABBBA Consulting

Zpracováno redakcí

 Nomenklatura

Metrologie/ kontrola jakosti
Měření ve strojírenství
Exportní příležitosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: