Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Ložiska a vedení THK

Ložiska a vedení THK


14.11.2017

Na veletrhu Railway Interiors, který se koná ve dnech 14.-15. listopadu 2017 v Praze představí společnost THK prototyp židle "Smart Sensing Chair". Tato židle je vybavena inteligentním systémem snímačů, jež analyzují zdravotní stav sedící osoby a měří parametry okolního prostředí. Snímače vestaveěné do židle měří dechovou a tepovou frekvenci, určují úroveň stresu a detekují parametry okolního ovzduší. Tyto informace jsou potom zobrazovány na monitoru.

Konstrukce židle:

  • jednoduchá konstrukce židle z průhledného polyakrylátu s modrým sedákem,
  • sedák je vybaven snímači pohybů lidského těla a parametrů okolí,
  • součástí sedáku je kluzné vedení FBL56H+305LS, které umožňuje instalaci snímačů,
  • každá ze tří židlí vystavených na veletrhu plní jiné funkce: jedna analyzuje zdraví sedící osoby, druhá zprostředkovává informace a třetí měří parametry okolního prostředí.

     


Do sedáku je vestavěno kluzné vedení, které umožňuje přístup k mikropočítači umístěnému pod sedákem.


Na PC, tabletu nebo chytrém telefonu je možné sledovat různé údaje o sedící osobě (dechovou a tepovou frekvenci, úroveň stresu).


Snímače pohybu lidského těla instalované v židli měří tepovou frekvenci, dechovou frekvenci a úroveň stresu.
Data mohou být uložena a analyzována v cloudovém prostředí.

Kromě uvedeného prototypu představí společnost THK na veletrhu množství osvědčených produktů, které se uplatňují při konstrukci interiérů železničních vozů.

Kluzná vedení

Kluzná vedení jsou cenově výhodnou variatnou lineárních vedení. Jsou tvořena přesně válcovanými ocelovými nebo hliníkovými profily. Štíhlá, prostorově úsporná vedení, která se snadno instalují, jsou vhodná pro velké množství úloh. Dodávají se v jednostranném i oboustranném provedení. Rozsah pohybu je v běžném provedení do přibližně 0,5 m, v robustním provedení až 1,5 m, zvětšit jej lze tleskopickou konstrukcí.

Valivá vedeí SHS

Valivá vedení SHS se skládají z vodicího profilu a klece s kuličkami. Protože kontaktní plochy kuliček v jednotlívých drahách vedení SHS svírají úhel 45, je vedení vhodné pro montá°ž v libovolné pozici, vodorovně, svisle i šikmo. Klece se vyrábějí s různým uspořádáním montážních otvorů. Pro vyšší zatížení se dodávají klece s prodlouženou délkou.

Zakřivená valivá vedení HCR

Zakřivená valivá vedení HCR fungují stejně jako lineární valivá vedení, ale jejich dráha pohybu je zakřivená. Vedení jsou vhodná pro velké poloměry pohybu, 0,1 až 3 m.

Ložiska se zkříženými válečky

Ložiska se zkříženými válečky jsou válečková ložiska s velkou přesností běhu, schopná přenášet zatížení ve všech směrech. Jsou vhodná pro pohyb vnitřního nebo vnějšího kroužku. Dodávají se i ve variantách s prostorově úspornou konstrukcí, vhodnou pro menší zatížení, se zvýšenou přesností nebo s oddělitelným vnitřním či vnějším kroužkem.

Zdroj: Tisková zpráva Mepax

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: