Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Makino a500Z: horizontální pětiosé obráběcí centrum se spolehlivostí čtyřosého

Makino a500Z: horizontální pětiosé obráběcí centrum se spolehlivostí čtyřosého


23.01.2019

Firma Makino představí na veletrhu Intec nejnovějšího člena své rodiny pětiosých obráběcích center: typ a500Z.

Vycházeje z osvědčených technologií série a1 bylo nové horizontální obráběcí centrum přizpůsobeno speciálně požadavkům výroby složitých obrobků. Stroj díky své konstrukční tuhosti a malému momentu setrvačnosti nabízí stejnou efektivitu výroby jakou lze standardně očekávat u pouze čtyřosých zařízení.

Z jednoho dílu vyrobené strojní lože se vyznačuje vysokou tuhostí a vynikající stabilitou. Možnost polohování zajišťuje přenos síly na nejkratší vzdálenost, což přispívá ke zvýšení hospodárnosti provozu. Inovativní technologie firmy Makino umožňuje integraci otočného stolu s minimálním přesahem a přesvědčivou pevností. Centrum a500Z je vybaveno výkonným vřetenem HSK-A63 od firmy Makino disponujícím kroutícím momentem 303 Nm.

Subdodavatelé v prémiovém segmentu jsou konfrontováni s častými změnami vyráběných výrobků vyžadujícími krátké časy na přeprogramování stroje a úpravu pozic a parametrů. K tomu je a500Z ideální volbou, protože díky malému odstupu mezi bodem otáčení osy C a pozicí obrobku nabízí vysokou poziční přesnost. Při simultánním pětiosém obrábění lze redukovat hlavní a vedlejší provozní časy díky vysoké dynamice stolní jednotky. S pojezdy o rozměru 730 mm (osa X), 750 mm (osa Y) a 700 mm (osa Z) lze obrábět díly o maximálních rozměrech Ø630 mm x 500 mm a hmotnosti až 400 kg. Ke zvýšení hospodárnosti výroby dále přispívají automatický výměník palet a možnost horizontálního zakládání.

Tyto a mnoho dalších novinek můžete vidět na strojírenských veletrzích Intec a Zuliefermesse v Lipsku, které se za hojné účasti českých firem konají již ve dnech 5. až 8. února 2019. Vstupenky za výhodnější cenu než na výstavišti můžete získat pohodlně on-line.

Zdroj: Tisková zpráva Leipziger Messe GmbH

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: