Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Mazak integruje BARTAC do řady strojů Integrex

Mazak integruje BARTAC do řady strojů Integrex


01.03.2019

Yamazaki Mazak integroval BARTAC odebírání a dopravník obrobků pro efektivní manipulaci s dokončenými obrobky do řady strojů Integrex.

INTEGREX i-100 BARTAC ST Více účelové obráběcí centrum, které je vybaveno SmoothX CNC nabízí velký obráběcí prostor s kompaktním ergonomickým designem,vysokou přesností  a vysokým výkonem. Je schopen obrábět jak průměrové, tak hranolové obrobky z polotovaru pouze na jedno upnutí, na jednom stroji a s jedním operátorem - DONE-IN-ONE.

Ideální pro výrobu malých složitých dílů, kompaktní stroj INTEGREX i-100 BARTAC ST Více účelové obráběcí centrum využívá dvě soustružnická vřetena a frézovací vřeteno pro kompletní pětiosé obrábění.


INTEGREX i-100 je vybaven vysokorychlostním hlavním vřetenem 2 000 ot./min a sekundárním vřetenem 6000 ot / min spolu s frézovací hlavou, která je schopna rychlosti 12 000 ot / min. Stroj je navíc vybaven automatickým výměníkem nástrojů a zásobníkem pro 36 nástrojů s volitelnou možností 72 nástrojů.

Inteligentní podavač materiálu na stroji automaticky podáva materiál do požadované vzdálenosti od sklíčidla a minimalizuje zbytky tyče.

Nejdůležitější je, že stroj má výjimečnou kapacitu průchoud vřetenem, která je schopná pracovat s tyčí o velikosti ø102 mm, která umožňuje výrobu různých součástí, konkrétně materiálu o průměru 70 mm nebo taženého tyčového materiálu.

Zdroj: Tisková zpráva

Zpracováno redakcí

 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: