Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Na tisíciny přesně

Na tisíciny přesně


01.02.2018

U mikrofrézování záleží na každé tisícině milimetru. Hoffmann Group proto vyvinula novou generaci vysoce přesných fréz s extrémní opakovatelnou přesností. Nové TK mikrofrézy GARANT mají toleranční pole pouhých 0 až -0,005 milimetru a jsou koncipovány pro výrobu nářadí a forem. Na vele-trhu EMO 2017 představila společnost Hoffmann Group poprvé provedení pro slitiny hliníku a mědi a také pro grafit a kompozitní materiály zpevněné vlákny. Mezi oblasti použití patří například výroba miniaturních hliníkových konstrukčních dílů, grafitových a měděných elektrod, polovodičů a dentální keramiky.

Nové precizní mikrofrézy GARANT jsou k dispozici ve třech provedeních: rohové ostré frézy, torusové frézy (v 5 variantách) a rádiusové kopírovací frézy. Speciálně vyvinuté mikrogeometrie propůjčují frézám extrémně vysokou stabilitu řezných hran. Optimalizovaný úhel výbrusu špičky a až o dvacet procent větší prostory  pro třísky zajišťují usměrněnou tvorbu třísek a jejich výrazně lepší odvod. Díky nejnovějším tvrdokovovým substrátům poskytují mikrofrézy GARANT navíc maximální procesní spolehlivost.


Nová generace precizních mikrofréz GARANT přesvědčuje tolerančními poli pouhých 0 až -0,005 milimetrů, opakovatelnou přesností, vysokou procesní spolehlivostí a programovou pestrostí.

Pokud jde o povlaky, sází Hoffmann Group v případě mikrofréz na nové typy GARANT DLC a na diamantové povlaky. DLC povlaky vytvářejí extrémně hladké povrchy s tloušťkou 1 až 2 mikrometry a s tvrdostí minimálně 6000 HV. Řezné hrany tak zůstávají extrémně ostré a lze bez obtíží obrábět i materiály tvořící dlouhé třísky stejně jako slitiny hliníku a mědi. Diamantové povlaky s hodnotou kolem 10 000 HV jsou naproti tomu extrémně tvrdé. Mají tloušťku vrstvy 3 a 4 mikrometry a jsou optimalizovány pro obrábění kompozitních materiálů zpevněných vlákny a abrazivních materiálů jako je grafit. 

Všechny nové mikrofrézy GARANT jsou k dispozici jak s povlakem DLC, tak i s diamantovým povlakem, a lze je objednat prostřednictvím eShopu Hoffmann Group nebo z katalogu 2017/2018.

Zdroj: Tisková zpráva Hoffmann Group

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: