Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Napojení ocelové trubky za 2 minuty

Napojení ocelové trubky za 2 minuty


09.12.2016

S potrubním systémem ViegaMegapress je možné během okamžiku zalisovat silnostěnné ocelové trubky. To je ve srovnání s tradičním svařováním zřetelně hospodárnější a bezpečnější. Časová úspora až o 60 procent přesvědčila mnohé instalatéry. Nyní má Viega k dispozici pro silnostěnné potrubní systémy také vlisovací přípojku. Vlisování přípojky do stávající instalace z ocelových trubek trvá s novým „lisovacím připojením Megapress“ a příslušnou sadou nářadí jen dvě minuty. Instalace je ihned připravena k provozu. Tím patří svařování v kotelnách definitivně minulosti.


Pro dodatečné osazení „vlisovací přípojky Megapress“ potřebuje pracovník pouze vrtačku, lisovací nástroj Viega a novou sadu nářadí. Nejprve musí vyvrtat rozměrově přesný otvor pomocí upínacího zařízení (patří k sadě) a vrtacího vřetena. Následně do trubky zalisuje vlisovací přípojku pomocí lisu a nástavce (rovněž součást sady nářadí). Trvalou těsnost zajišťuje integrovaný profilový těsnicí prvek. Navíc nabízí nové vlisovací připojení jako všechny spojky „Megapress“ s SC-Contur jistotu nucené netěsnosti v nezalisovaném stavu. Omylem nezalisované spoje jsou při zkoušce těsnosti znatelně netěsné. Po zalisování jsou trubkové spoje trvale těsné.
Nové vlisovací připojení je vybaveno vnitřním závitem ¾“, dodatečně je k dispozici redukční tvarovka pro přípojky ½“.Pomocí kompaktní technologievlisovacího připojení „Megapress“ je možné umístit více vývodů vedle sebe,nebo nad sebe. Tak lze také vytvořit samostatný „vícenásobný T-kus“ pomocí přípoje ¾“ a ½“.


Vrtací vřeteno přidržuje výřez, takže nedochází ke znečištění v trubce


Při jednom pracovním kroku je vlisovací přípojka zalisována do ocelové trubky speciálním nástavcem pro lis

Vlisovací připojení „Megapress“ je výrazně časově hospodárnější než náročné svařování. Finální spojení je vytvořeno během pouhých dvou minut. Kromě toho není nutné zohledňovat zabezpečení proti vzplanutí ani dobu ochlazování svařovaného materiálu. Napojené zařízení může být uvedeno do provozu bezprostředně po zalisování.

-ks.

Zdroj: tisková zpráva

 Nomenklatura

Montáže/ kompletace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: