Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Národní cena za studentský design 2019 vyhlášena!

Národní cena za studentský design 2019 vyhlášena!


15.05.2019

Národní cena za studentský design byla vyhlášena poprvé Design Cabinetem CZ v roce 2008 (navázala na soutěže, které organizovalo od roku 1991 Design centrum České republiky). Na realizaci soutěže se podílejí dobrovolníci z řad studentů designu, designérů a milovníků designu.

Do Národní ceny za studentský design 2019 se mohou přihlásit jakékoliv studentské práce z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem produktový design a industriální (například nábytek pro interiéry a exteriéry, interiérové doplňky, sklo, keramika, svítidla, stolovací prvky, varné nádobí apod.), strojní zařízení, přístroje, nářadí, zdravotnická technika, předměty pro handicapované, transportní design, industriální design, zemědělská technika, textilní a oděvní design, obuv, doplňky, šperk, sportovní potřeby, hračky, didaktické potřeby, hobby, obaly s důrazem na konstrukci, řešení soukromých i veřejných interiérů atd., které vznikly po 1. lednu 2016, a které nebyly přihlášeny do některého z předchozích ročníků Národní ceny za studentský design.

Soutěže se mohou zúčastnit studenti univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol, kteří ukončili studium nejpozději v letním semestru 2019, za své školy nebo za sebe. Přijímány jsou jak práce českých, tak zahraničních studentů.

Soutěž je anonymní. Práce hodnotí tři na sobě nezávislé poroty.

Výsledkem soutěže bývá netradiční a atraktivní česko-anglický katalog. Dalším výsledkem soutěže je výstava nominovaných prací a výstava oceněných prací. Nominované a oceněné práce budou představeny ve dnech 11.11.-21.11.2019 v kreativní zóně a inkubátoru DEPO2015 v Plzni a ve dnech 26.11. - 06.12.2019 v atriu Fakulty architektury ČVUT v Praze. V roce 2020 poputuje výstava pod patronací Českých center po světových metropolích.

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne dne 14. listopadu 2019 v Plzni v kreativní zóně DEPO2015. Scénář a program slavnostního večera připravují studentni různých škol.

Registrační poplatek za jednotlivou přihlášenou práci je 1 000 Kč.

Bližší informace včetně on-line přihlášky naleznete zde.


MM Průmyslové spektrum je mediálním partnerem této akce. Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: