Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nástroje pro víceúčelové obrábění
Anotace
Vícefunkční nástroj CoroPlex MT využitý jako stacionární nástroj při soustružení

Nástroje pro víceúčelové obrábění


10.08.2006
Vícefunkční nástrojový systém CoroPlex MT se je velmi perspektivní především při využití nejnovějších technologií a prostředků obrábění. Novinka CoroPlex MT vznikla spojením dvou úspěšných typů nástrojů – CoroMill 390 a CoroTurn 107. Nový nástroj využívá dvou různých břitových destiček CoroTurn 107 a používá se buď jako rotační pro frézovací operace, anebo indexovaný v řadě volitelných poloh při soustružení.
Nástroje CoroPlex MT firmy Sandvik Coromant jsou konstruovány pro prakticky neomezené aplikace s různými polohami břitových destiček, bez podpory jakéhokoliv speciálního softwaru. CoroPlex MT je doporučován pro víceúčelové obrábění, poněvadž je využitelný i na starších obráběcích strojích, jejichž softwarové možnosti jsou omezeny na konvenčně standardní cykly obrábění. Novinka zajišťuje dokončení součásti při jednom seřízení a snížených ztrátových strojních časech.
Výrobce současně připravil komplet dvojice nástrojů CoroPlex TT se dvěma břitovými destičkami v jednom držáku, který nabízí možnost rychlé operační změny, a dále malou revolverovou hlavu CoroPlex SL, která sdružuje čtyři soustružnické nástroje do jednoho. Uvedenými nástroji Sandvik Coromant přispívá k rozšíření možností víceúčelového obrábění.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: