Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nejlepší konstruktéři ze středních škol se sejdou v Národním technickém muzeu v Praze

Nejlepší konstruktéři ze středních škol se sejdou v Národním technickém muzeu v Praze


11.06.2019

Ve dnech 22.-23. června organizuje 3E Praha Engineering, a.s. v Národním technickém muzeu národní finále soutěží 4x4 Land Rover ve školách a Rychlé závodní vozy. Konstruktérské týmy středoškoláků zde představí ve finálových disciplínách své letošní závodní modely.

Konstruktérské soutěže jsou nezastupitelnou součástí rozvoje CAD a CAM dovedností studentů při technické výuce na středních školách a finále obou soutěží je každoročně vyvrcholením naší spolupráce se školami na závěr školního roku, “  říká Ing. Josef Malý, ředitel 3E Praha Engineering, která v ČR tyto soutěže organizuje. 

Obě soutěže prověří studentské týmy v několika oblastech. Musí zvládnout práci v týmu, vést dialogy nad odbornými problémy, hledat nejlepší řešení, dodržovat harmonogram, hlídat kvalitu, plnit technické požadavky a k tomu přidat odborné  vědomosti z CAD konstruování, pevnostních a simulačních analýz, CNC programování, využití 3D tisku, marketingu a prezentačních dovedností. Ve finále musí týmy plnit úkoly ve stanovených časech a obhájit svoji práci před porotami, ať už z hlediska konstrukce a výroby svého modelu nebo marketingu a prezentace týmu. Důležitou součástí jsou i  soutěžních jízdy modelů na překážkové nebo rychlostní dráze.

Díky soutěži kluci zažili chvíle, na které nikdy nezapomenou. Sama musím z pohledu učitele uznat, že účast v soutěži všechny žáky ohromně motivovala k lepším výsledkům v odborných předmětech a snaze na sobě pracovat i v budoucnu.“ říká ing. Petra Janíčková, učitelský doprovod týmu z Uherského Brodu, který po loňských zkušenostech letos míří na nejvyšší příčky.
 
Finále obou soutěží se koná o víkendu 22. – 23. června v  Národním technickém muzeu v Praze, návštěvníci se mohou s jednotlivými soutěžními týmy seznámit v jejich prezentačních stáncích a v sobotu si mohou vyzkoušet jízdu s modely na soutěžních drahách. Finálové závody soutěžních aut začnou v neděli v poledne.

Informace a další podrobnosti k oběma soutěžím i k finálovým závodům:

Ing. Petr Hedrlín
Projekty a soutěže pro školy
3E Praha Engineering a.s.
Tel. +420 725 719 563
E-mail: petr.hedrlin@3epraha.cz
www.4x4veskolach.cz
www.3epraha.cz

 

Více informací k dispozici zde.Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: