Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nová generace řídicích systémů pro elektrárny
Anotace
Systém SPPA T3000 přináší komplexní sadu řešení pro automatizaci energetických procesů a globální řízení výroby a distribuce energie.

Nová generace řídicích systémů pro elektrárny


10.10.2006
Společnost Siemens úspěšně uvedla na trh novou generací řídicích systémů pro elektrárny. Na řídicí systém Siemens Power Plant Automation – T3000 (SPPA T3000) získal Siemens od loňského roku již 34 zakázek, šest aplikací s tímto moderním systémem již bylo uvedeno do provozu. Zajímavou referencí z bezprostřední blízkosti České republiky je realizace nové jednotky v hnědouhelné elektrárně v polském Patnowě o celkovém výkonu 460 MW. Za zmínku stojí rovněž dodávka systému řízení pro parní turbínu v nové čínské elektrárně Huaneng Power International o celkovém výkonu 2x 1000 MW.
Řídicí systém SPPA T3000 představuje přelomový krok ve vývoji systémů DCS (Distributed Control Systems) díky využití všech dostupných funkčností, které poskytují stávající IT technologie. Systém má integrované webové prostředí, jako komunikační sběrnici používá duální průmyslový Ethernet a uživatelům nabízí promyšlený komplex distribuovaných softwarových komponent vyvinutých pomocí prostředků jazyka Java. Mezi jeho přednosti rovněž patří maximální využití standardních průmyslových komponent a hardwarově nezávislé softwarové prostředky.Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: