Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nová hala na výrobu velkých převodovek
Anotace

Nová hala na výrobu velkých převodovek


19.12.2007
Společnost Siemens ve Friedrichsfeldu rozšířila výrobu velkých převodovek - koncem září letošního roku byla slavnostně otevřena první část nové haly M. Po dokončení celé haly budou na ploše 6900 m2 vyráběny převodovky pro lodní pohony, cementárenský průmysl či výtlačné lisy v plastovém průmyslu.

Poptávka po převodovkách do výtlačných lisů nebo převodovkách pro cementárenský průmysl neustále stoupá nejen na evropských trzích, ale také v arabských státech, USA a Asii. Společnost Siemens do nové montážní haly ve Friedrichsfeldu investovala za účelem optimalizace výroby velkých převodovek. „Díky novým kapacitám ve Friedrichsfeldu můžeme optimalizovat a rozšířit výrobu převodovek, a vytvořit tak ideální podmínky pro uspokojení vzrůstající poptávky," uvedl Manfred Egelwisse, obchodní ředitel pro oblast mechanických pohonů.

Po dokončení celé haly budou ve Friedrichsfeldu vyráběny převodovky pro válcové mlýny s jmenovitým točivým momentem až 4.500.000 Nm, které jsou určeny zejména pro cementárenský či nerostný průmysl. Dále zde budou vyráběny převodovky dvouhřídelových vytlačovacích lisů s odstupem výstupních hřídelí přibližně 300 mm a výkonem až 20.000 kW. Součástí výrobního programu budou rovněž dvoumotorové pohony s výkonem 16.000 kW na každou hřídel pohonu, jež jsou určeny pro lodní průmysl.

Velké stroje a převodovky kladou s ohledem na svou váhu (největší váží až 100 tun) a své rozměry vysoké požadavky na skladová vozidla a zdvihací stroje. Nová montážní hala je proto vybavena mostním jeřábem s nosností 150 tun, který dokáže obsloužit celou halu. Jeřáb má sedm poloportálů pro otáčení a polohování těžkých součástí. Při výrobě převodovek pro dvoumotorové pohony lodí zajišťují bezpečnost práce dvě montážní jámy s ergonomickou výškou.

Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: