Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nová personální ředitelka společnosti Faurecia
Anotace

Nová personální ředitelka společnosti Faurecia


14.01.2008
Společnost Faurecia, druhý největší evropský dodavatel vybavení pro automobily, má novou personální ředitelku pro celou Českou republiku. Dne 1. 1. 2008 byla do této funkce jmenována Ing. Stanislava Stoklasová, která vystřídala dosavadního personálního ředitele pro Polsko a ČR, pana Bruna Jonczyka.

Hlavní náplní práce nové personální ředitelky bude zastřešení a koordinace personálních procesů ve všech šesti závodech Faurecia v ČR (3 závody v Písku, Mladá Boleslav, Bakov nad Jizerou a Tábor), vytvoření synergií a zefektivnění personálních procesů, které mohou být zastřešeny na úrovni celé ČR. Sídlo bude mít nadále v Písku.

Jedním ze stěžejních cílů Stanislavy Stoklasové, který přetrvává z její předešlé pozice ve společnosti Faurecia - HR Manažerky v Písku, je stabilizace píseckých závodů a nábor dalších zaměstnanců, který by měl v Písku v tomto roce dosáhnout navýšení minimálně o dalších 500 lidí. Náborové aktivity, které probíhají po téměř celé ČR, umožní do budoucna potenciálním zájemcům i výběr svého uplatnění ve všech závodech v ČR.

Kromě získávání nových zaměstnanců je klíčovým faktorem úspěchu všech závodů rovněž stabilizace stávajících pracovníků, průběžné zvyšování jejich kvalifikace a motivace. Dlouhodobým úkolem bude zároveň snižování fluktuace a absence. Vzhledem k rostoucímu počtu zahraničních zaměstnanců v ČR považuje Stanislava Stoklasová za důležitou i otevřenou komunikaci s městy a spolupráci na integraci zahraničních obyvatel v jednotlivých regionech.

Jako nová personální ředitelka chce podpořit aktivity pro zvýšení zájmu českých školáků o technické obory a podílet se na ovlivnění vývoje pracovního trhu pro technické firmy v klíčových regionech. „Chceme rozvinout úzkou spolupráci s technickými i netechnickými školami (VŠ, SŠ, SOU) a podílet se na ovlivnění systému vzdělávání a zájmu školáků o technické předměty. Je důležité přesvědčit rodiče žáků základních škol, že technické vzdělání a technická kvalifikace má v ČR velkou budoucnost. Jejich děti tím mohou získat dlouhodobou perspektivu zajímavého a dobře oceněného zaměstnání. V dnešní době jde většina žáků základních škol studovat na tzv. „obchodního manažera", ale z důvodu charakteru poptávky na trhu práce je valná většina z nich nucena se po skončení studií věnovat technickým profesím. A bez příslušného vzdělání je to pro ně daleko složitější", dodává Stanislava Stoklasová.

Stanislava Stoklasová působí ve Faurecii od 1. 1. 2007. Nejprve jako HR manažerka závodu Faurecia Components Písek, s.r.o., od 1. 6. 2007 převzala koordinaci všech tří výrobních závodů v Písku, které byly slavnostně otevřeny na konci listopadu loňského roku. Stanislava Stoklasová působí v oboru personálního řízení již přes 10 let, před Faurecií působila čtyři roky v poradenské společnosti Deloitte v oblasti poradenství pro řízení lidských zdrojů.

Faurecia je jedním z vedoucích světových dodavatelů automobilových součástek, specializuje se na šest hlavních automobilových modulů: sedadla, kokpity, dveře, vnitřní protihlukové obložení, přední části karoserií a výfukové systémy. V roce 2006 tvořil objem prodeje skupiny Faurecia 11,6 miliard euro. Společnost zaměstnává 60 000 profesionálů ve 190 závodech a slouží klientům ve 28 zemích světa. Akcie společnosti Faurecia jsou přijaty k obchodování na burze Euronext v Paříži (Eurolist market).Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: