Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nová platforma pro vývoj aplikací a snadný přístup k podnikovým datům

Nová platforma pro vývoj aplikací a snadný přístup k podnikovým datům


06.11.2020

Novou low-code platformu Mendix, která usnadňuje vývoj aplikací a pomáhá zákazníkům napříč průmyslovými odvětvími vyvíjet individualizovaná řešení pro podporu „data-driven“ rozhodovacích procesů na základě širokého spektra podnikových dat zařadila do svého portfolia společnost Siemens. Díky službám Mendix Data Hub a nové platformě Mendix Industrial Edge Services, umožňuje společnost Siemens svým zákazníkům komplexní pohled na jejich podniky, továrny a systémy. Firemním expertům poskytuje potřebné informace prostřednictvím řešení, která byla vyvinuta pro propojení odpovídajících podnikových dat v rámci celé organizace. 


Platforma Mendix rozšiřuje portfolio Xcelerator společnosti Siemens a prohlubuje výhody digitalizace. Zákazníci získávají možnost vytvářet si multi-experience aplikace a sdílet data z jakéhokoliv místa, na jakémkoliv zařízení, na libovolném cloudu nebo jiné platformě. Získávají tak možnost začít využívat všech výhod digitální transformace výrazně rychleji. (Zdroj Siemens)

„S řešením Mendix chceme nabídnout zákazníkům technologii, která jim umožní rychlejší a efektivnější vývoj aplikací. Toto rozšíření portfolia Xcelerator společnosti Siemens s sebou přináší nevídanou škálovatelnost a flexibilitu,“
řekl generální ředitel pro služby Mendix Derek Roos. „Jako součást společnosti Siemens rozšiřujeme platformu Mendix, abychom pomohli našim průmyslovým zákazníkům najít hodnotu ve svých datech, ať už vznikají v továrních provozech nebo při servisních zásazích v terénu a jsou ukládána a spravována v různých systémech,“ dodal Roos.
 
Hlavním cílem digitální transformace je automatizace výroby, která může být zpomalena kvůli vzdálenosti (fyzické i organizační) mezi jednotlivými částmi výrobního řetězce. Nová platforma Mendix Industrial Edge umožňuje operátorům výroby vytvářet vlastní aplikace na low-code platformě Mendix, která běží lokálně jako Edge Apps a shromažďuje data. Operátoři mají téměř v reálném čase přístup k rozličným přehledům a statistikám a vytvářejí optimalizované pracovní prostředí koncovým uživatelům.

-LH-

Zdroj: Tisková zpráva Siemens. Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: