Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nová řada diamantových doteků od firmy Renishaw

Nová řada diamantových doteků od firmy Renishaw


26.08.2019

Řada diamantových doteků OPTiMUM, které představila společnost Renishaw v rámci veletrhu Control 2019 v květnu v německém Stuttgartu, byla vyvinuta speciálně pro využití v metrologických aplikacích, které vyžadují vysoce odolný dotek. Hlavní výhodou kuličky pokryté diamantem je to, že si zachovává svůj kulovitý tvar a netrpí "ubýváním" materiálu nebo předčasnému opotřebení během skenování abrazivních materiálů či měkkých slitin. To s sebou přináší řadu výhod, jako například zvýšenou životnost nebo snížení počtu rekalibrací a kontrolních prostojů.

Diamantem pokryté doteky OPTiMUM, vyráběné na zakázku, mohou být vyrobeny s různými velikostmi závitů a materiály dříku. Velikost kuličky se může pohybovat od 1,5 mm až do 8 mm dle specifických požadavků aplikace. Tato řada reaguje na rostoucí potřebu vysoce rychlého skenování bez kompromisů. Kromě toho nabízí bezkonkurenční produkt na trhu, který je zároveň dostupný i cenově.


Kevin Gani, generální ředitel divize Styli and Fixturing Products vysvětluje: “Volba doteku je klíčová při řešení většiny problémů. Ovlivňuje jak přístup k vlastnostem výrobku, tak dobu nezbytnou pro kontrolu a výkon. Společnost Renishaw vyrábí doteky pro metrologické aplikace již 40 let a nyní s hrdostí představuje novou řadu diamantových doteků OPTiMUM, která reaguje na zvyšující se potřeby našich zákazníků po celém světě.”

Nová řada doteků od firmy Renishaw je ucelená a vlastní tým designerů vyvinul unikátní řešení na míru klientským požadavkům.

Zdroj: Tisková zpráva Renishaw

Zpracováno redakcí

 Nomenklatura

Metrologie/ kontrola jakosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: