Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nové frézy Seco s keramickými břitovými destičkami pro vysokorychlostní obrábění vysoce legovaných slitin na bázi niklu

Nové frézy Seco s keramickými břitovými destičkami pro vysokorychlostní obrábění vysoce legovaných slitin na bázi niklu


28.12.2017

Společnost Seco Tools nyní nabízí keramické břitové destičky Secomax™ CS300 a příslušná frézovací tělesa, které byly vyvinuty pro zvýšení produktivity při běžných frézovacích i obtížných operacích s těžkými přerušovanými řezy v žáruvzdorných vysoce legovaných slitinách (HSRA) na bázi niklu. Nová tělesa fréz, která umožňují osazení větším počtem břitových destiček, zvyšují oproti standardním karbidovým frézovacím nástrojům produktivitu až osmkrát a jsou ideálním řešením pro obrábění široké škály součástí pro letecký průmysl a energetiku.

 
Sialonová keramická třída břitových destiček CS300 nabízí houževnatost, vysokou odolnost vůči vrubovému opotřebení i tepelným rázům. Břitové destičky mají rovněž optimální odolnost proti otěru na hřbetu při vyšších řezných rychlostech v rozmezí od 600 do 1 200 metrů za minutu a doporučených posuvech od 0,05 do 0,15 mm na zub. Kombinace těchto vlastností snižuje náklady na obrobení dílce, zvyšuje produktivitu, zkracuje dodací lhůty a přispívá ke snížení spotřeby energie.

Nová frézovací tělesa pro destičky RN/RP jsou kalená a niklovaná, což zajišťuje vysokou spolehlivost, nižší tření při odvodu třísek a lepší odolnost vůči vysokým teplotám. Klínové zámky poskytují bezpečnější upnutí břitové destičky. Pro zajištění optimálního odvodu třísky a tepla z oblasti řezu je navíc každý klínový zámek vybaven vnitřními kanálky chlazení, které směrují proud vzduchu přímo do oblasti řezu. Metrická řada zahrnuje tělesa fréz pro destičky RP 1204, určené k obrábění čelních ploch a frézování kapes, s průměry od 32 do 50 mm. Nástroje pro destičky RN 1207 a RN 1204 pro obrábění čelních ploch jsou k dispozici v průměrech od 32 do 125 mm. Řada v palcových jednotkách je pak dostupná v průměrech 2,0“, 2,5“ a 3,0“.

Zdroj: Tisková zpráva Mepax

Zpracováno redakcíNomenklatura

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: