Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Novell na Linuxu

Novell na Linuxu


26.04.2004
Novell slavnostně uvedl novou řadu svých produktů – SUSE Linux. Open source platforma by totiž podle očekávání měla být v příštích pěti letech dominantní serverovou platformou. Společnost Novell tento trend podporuje již od roku 2003, kdy oznámila svoji vizi linuxové strategie, jež byla naplněna akvizicemi open source firem Ximian a SUSE Linux.

V řešení Novell Enterprise Linux Services se spojují výhody open source platformy, kombinované s výhodami síťových řešení dostupných dosud pouze na NetWare produktech.
Novell se tak stává prvním největším prodejcem softwaru, který dodává komplexní sadu Linux System Base, vhodnou pro síťové enterprise služby, které běží na nejužívanějších linuxových platformách – jako jsou RedHat, Enterprise Linux a SUSE Linux. V rámci nových produktů byl představen SUSE Linux Desktop – uživatelsky přátelský klientský systém s vylepšením pro práci na pracovní stanici. Produkt samozřejmě podporuje integraci do heterogenních systémů, ale i možnost použití MS Office, MS Outlook, dále je možné používat IBM Lotus Notes. S příchodem linuxového desktopu se otevírají velké možnosti pro uživatele, kteří se nechtějí jen spokojit s používáním dosavadní platformy, která je pro ně příliš drahá a nesplňuje jejich kritéria v oblasti stability a bezpečnosti systému.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky














Sledujte nás na sociálních sítích: