Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Novinky na MSV 2018 - ŽĎAS

Novinky na MSV 2018 - ŽĎAS


27.09.2018

ŽĎAS představí na veletrhu v Brně své moderní technologie. Zároveň letos oslaví 60 let prezentace na MSV
 

Společnost ŽĎAS se svojí dceřinou společností TS Plzeň představí na letošním 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který se koná od 1. do 5. října v Brně, své moderní technologie a nejnovější projekty, ŽĎAS zde zároveň také oslaví 60 let své prezentace na MSV. Společnou expozici obou firem naleznete letos v pavilonu V, stánek číslo 95.

Firma ŽĎAS zatím nevynechala ani jediný ročník MSV v Brně a za šedesát let si z něj mimo jiné odnesla za vynálezy a inovace 16 Zlatých medailí. Oslaví tedy letos 60. jubileum společně s Veletrhy Brno, a kromě vlastní expozice v pavilonu V ji najdete i mezi  takzvanými  „šedesátníky“  na  výstavě  100RIES  v pavilonu  A.  Tam,  kromě ohlédnutí za historií, vystaví ŽĎAS také fyzický exponát – pohyblivý model integrovaného kovacího souboru s lisem CKW 4000 a manipulátorem QKK 35. „Toto zařízení  jsme  dodali  v roce  2008  do  Indie,  v mezičase  prošlo  modernizací  a  do dnešního dne zákazníkovi úspěšně slouží k výrobě širokého sortimentu volně kovaných výkovků“, upřesnil místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti ŽĎAS ing. Pavel Cesnek.

Ostatně, zařízení pro volné kování patří stále k hlavním pilířům výrobního programu společnosti ŽĎAS. Ve vlastní expozici číslo 95 v pavilonu V letos firma představí mimo jiné i své nejnovější zajímavé dodávky moderních kovacích souborů do Německa nebo Indonésie. Horkou novinkou je pak softwarová podpora automatického kování Žďas TechForge pro integrované kovací soubory. „Tato expertní funkce softwarové podpory, kterou vyvinuli naši programátoři, umožňuje automatizované kování podle zadaných parametrů. Díky tomu dojde ke zkrácení doby kování, snížení spotřeby elektrické energie, usnadní se práce operátora a minimalizují se jeho chyby,“ vysvětluje Pavel Cesnek.

Novinek a technologických možností, kterými se ŽĎAS a TS Plzeň na letošním veletrhu pochlubí, je ale samozřejmě mnohem víc, od dodávek série hydraulických lisů pro Benteler v Klášterci nad Ohří, až po probíhající projekt linky na výrobu železničních kol pro Bonatrans nebo právě probíhající prestižní projekt pro francouzský energetický gigant  EdF,  pro  jehož  firmu  Framatome  v Normandii  dodává  TS  Plzeň  kompletní válcovací trať  na  zirkonium  a další specifické  materiály.  ŽĎAS na  veletrhu fyzicky vystaví odlitek skříně parní turbíny složený ze dvou dílů o hmotnostech 936 a 921 kilogramů. Prezentaci metalurgické produkce společnosti ŽĎAS navíc naleznete také ve stánku Svazu sléváren na souběžně probíhajícím veletrhu FOND-EX.


Zdroj: Tisková zpráva ŽĎAS

Zpracováno redakcí

 Nomenklatura

Technologie tváření, slévárenství
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: