Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový kobot překvapí rychlou návratností

Nový kobot překvapí rychlou návratností


07.02.2019

Brněnská společnost Kinalisoft zahájila distribuci dalšího z řady technologicky vyspělých kolaborativních robotů AUBO. Nový model i10 se tak řadí po bok rozšířeného modelu i5, kterého překonává svou nosností i dosahem. I přes stejnou technologickou vyspělost jsou nový „koboti“ AUBO i10 až o 20 % dostupnější než obdobně výkonné modely konkurence.Kolaborativní rokot AUBO i10 se vyznačuje dosahem 1 350 mm a užitnou nosností až 10 kg.

 „Model AUBO i10 vznikl kvůli zvýšené poptávce výrobních firem po výkonném a dostupném kooperativním robotu s vysokou nosností a rychlou návratností. Díky své přesnosti, rychlosti a mrštnosti je i10 ideálním pomocníkem i při velmi náročných úkolech,“ popisuje Radek Štourač, jednatel společnosti Kinalisoft. Dále doplňuje, že pro svou nízkou cenu jsou roboti AUBO dostupní i pro menší výrobní firmy, které by na vymoženosti průmyslu 4.0 a automatizace v následujících několika letech zatím nedosáhly.


AUBO je vybaven bohatým a uživatelsky přívětivým nastavením, které umožňuje práci v reálném výrobním prostředí bez programovacích dovedností.

S dosahem 1 350 mm a užitnou nosností až 10 kg je nový model vhodný např. pro manipulaci s předměty na europaletě. Mimo cenu však zůstává hlavním benefitem také velmi snadná programovatelnost – bez dlouhého zaškolování dokáže i běžný výrobní technik nastavit a upravit výrobní úlohy během několika minut. Každý model z rodiny AUBO je vybaven bohatým a uživatelsky přívětivým nastavením, které umožňuje práci v reálném výrobním prostředí bez programovacích dovedností, a to pomocí příručního průvodce pro výuku pohybu. Díky malému „footprintu“ a možnosti instalace do vodorovné i svislé polohy je nový AUBO vhodný i pro menší výrobní haly.


-VO-
 Nomenklatura

Průmysl 4.0
Inovace
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: