Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový laserový skener s modrým světlem a fixní optikou

Nový laserový skener s modrým světlem a fixní optikou


26.02.2019

Společnost Hexagon uvádí na trh nový laserový skener HP-L-5.8 s modrým světlem a fixní optikou, který usnadňuje skenování mračna bodů na souřadnicových měřicích strojích (SMS)


 

Skener HP-L-5.8 si vede stejně dobře i při vytváření mraků bodů u tmavých nebo lesklých povrchů. Má kompaktní konstrukci a chrání tak vlastní senzor před vlivy okolního prostředí, např. před vibracemi. Je ideální pro použití v prostoru s omezeným přístupem k měřené součásti a také u menších SMS.

Naši zákazníci požadují čím dál vyšší rychlost a neustálé rozšiřování možností měření pomocí laserového skenování,“ říká Petr Knap, Aftermarket Manager ve společnosti Hexagon. „Skener HP-L-5.8 splňuje požadavky našich zákazníků na přesný a zároveň cenově dostupný laserový skener, který vhodným způsobem rozšiřuje portfolio našich čárových laserových skenerů.“

Skener HP-L-5.8 je plně kompatibilní se souřadnicovými měřicími systémy od společnosti Hexagon, které používají software PC-DMIS 2018 R2 a jeho novější verze.
Samozřejmostí je automatická výměna dotykové sondy a skeneru HP-L-5.8 v rámci jednoho měřicího programu. Funguje s automatickou indexovatelnou otočnou hlavou nebo s kontinuálním zápěstím. Jeho ovládání je tak pro uživatele dotykových sond velice snadné.

Zdroj: Tisková zpráva Hexagon

Zpracováno redakcíNomenklatura

Metrologie/ kontrola jakosti
Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: