Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový pákový uzávěr od Southco s vizuálním indikátorem přístupu

Nový pákový uzávěr od Southco s vizuálním indikátorem přístupu


31.07.2019

Společnost Southco přidala do své úspěšné řady pákových uzávěrů C2 novou verzi, která se vyznačuje stejnou stabilní kompresí a odolností proti vibracím jako standardní řada C2, ale navíc obsahuje indikátor přístupu, jenž prostřednictvím barevného kódování ukazuje, zda byl uzávěr v minulosti otevřen. Pákový uzávěr C2 s vizuálním indikátorem přístupu (Visual Acces Indicator) je opatřen malým okénkem s barevným kódem, jehož prostřednictvím lze sledovat stav uzávěru. Pokud okénko ukazuje zelenou, uzávěr nebyl otevřen od doby, kdy byl naposled resetován. Jestliže je uzávěr otevřen, barva okénka se změní ze zelené na červenou, což signalizuje, že uzávěrem bylo manipulováno. Indikátor zůstává červený i po následném otevření nebo další manipulaci. Červená barva indikátoru může být resetována zpět na zelenou jednoduchým otočením bezpečnostního klíče o 90 stupňů.
 
 
Řada C2 byla navržena pro jednoduché manuální ovládání a má zapuštěný design s vestavěnou rukojetí. Řada C2 se vyznačuje vynikajícími mechanickými vlastnostmi, kompenzací montážních nepřesností a robustním provedením. Provedení C2 s vizuálním indikátorem přístupu může být navíc instalováno do shodně připraveného v panelu jako aktuální řada C2, což zjednodušuje upgrade stávajících aplikací, a je k dispozici s klíčem nebo opcemi pro uzamykání pro zvýšení bezpečnosti. Navíc nové provedení C2 přichází s integrovaným dorazem umožňujícím montáž do konstrukce bez škrábanců, čímž chrání její dekorativní či lakovaný povrch.

Globální produktový manažer Loc Tieu dodává: „Pákový uzávěr s vizuálním indikátorem přístupu nabízí shodné možnosti jako naše standardní řada C2, ale navíc přináší výhodu vizuální kontroly stavu uzávěru. Tím, že koncovému uživateli umožňuje sledovat, zda uzávěrem bylo manipulováno, šetří mu pákový uzávěr C2 s vizuálním indikátorem přístupu čas zbytečně strávený otvíráním uzavřeného objektu, aby zkontroloval jeho obsah.“

Pro více informací o pákových uzávěrech Southco C2 navštivte www.southco.com.

Zdroj: Tisková zpráva Mepax

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: