Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový projekt bořící mýty o generaci Z

Nový projekt bořící mýty o generaci Z


10.03.2020

Je mladá generace líná a ničeho si neváží? Omyl! Příležitost osobního a profesního rozvoje v projektu Samsung Tvoje šance #futureskills zaujala 82 přihlášených studentů z Česka a Slovenska. Jsou aktivní, motivovaní a chtějí na sobě pracovat. Celoroční intenzivní program nyní startuje pro devět vyvolených.


Všechny účastníky projektu spojuje přání být v životě šťastný a úspěšný. Jak toho docílí, je především na nich. Už nyní však udělali významný první krok – v projektu dostanou balík dovedností, které využijí v každé profesi, ať se rozhodnou být právníkem, obchodníkem, anebo založí vlastní byznys.

Takzvaná generace Z vyrostla v době internetu. Za „nadužívání“ počítačů a chytrých telefonů často sklízí od starších kritiku, zároveň však vstupuje na trh práce, kde je znalost nových technologií pro úspěch klíčová.

Projekt Tvoje šance #futureskills sdružuje mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat, a jak tvrdí, trávit svůj volný čas smysluplně. Mají zdravé sebevědomí a přitom pokoru, kreativitu a vlastní ideály. Nebojí se vystoupit ze své komfortní zóny a už při střední škole utvářet svoji budoucnost. „Mé nadšení mě neustále posouvá dopředu. Fakt, že my mladí lidé máme neuvěřitelné spektrum možností, jak na sobě pracovat, moji motivaci jen posiluje. S mnoha možnostmi roste i konkurence, a tak je třeba se na ni důkladně připravit,“ vystihl smýšlení všech uchazečů 19letý účastník projektu František Schwan. „Baví měučit se a zlepšovat. Navíc všechno, co dělám, dělám kvůli své budoucnosti, a pokud chci být šťastná a pomáhat svému okolí, musím začít dělat něco navíc už teď,“ míní další účastnice projektu - 19letá Petra Plachá. Podobné pohnutky každého z devíti vybraných studentů v projektu pak shrnul 20letý Timotej Dudáš: „Tuším, že nezačnu-li na sobě makat už teď, je statisticky málo pravděpodobné, že k tomu budu mít čas a možnosti později v zaneprázdněném životě po studiu. Prokrastinované vzdělávání je nejhorší typ prokrastinace vůbec!

Třem vybraným dívkám a šesti chlapcům nyní odstartoval rok plný rozvojového programu a tréninku dovedností budoucnosti. K dispozici mají v rámci projektu 50 tisíc korun pro individuální vzdělávání, mentoring kariérových koučů a podporu lidí z praxe. „Čeká nás šest společných víkendů a rozvojových workshopů, dva letní kempy a realizace společensky prospěšných projektů, na kterých se účastníci naučí používat a rozvíjet tzv. dovednosti budoucnosti a získají přehled v oblastech managementu, marketingu a technologií. Tyto tři oblasti jsou pro práci budoucnosti velmi důležité a naším cílem je studenty na budoucnost připravit. Absolvují řadu seminářů, lekcí a kurzů, seznámí se s procesy ve skutečných firmách a získají potřebné kontakty,“ popsala manažerka projektu Lucie Mairychová.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti Pearmedia.Nomenklatura

Vzdělávání a školství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: