Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový servosystém šetří náklady a zjednodušuje dimenzování

Nový servosystém šetří náklady a zjednodušuje dimenzování


13.02.2020

Rostoucí touha zákazníků po větší rozmanitosti produktů a velikostí balení vytváří potřebu menších a flexibilnějších strojů. Proto se společnost Rockwell Automation rozhodla poskytnout výrobcům OEM konstruujícím menší stroje nákladově efektivnější možnost a představuje nový servoměnič Kinetix 5100, Kinetix TLP motor a kabel, které mohou fungovat jako systém bez řídící jednotky.

Tento nový servoměnič Allen-Bradley Kinetix 5100 má řadu ovládacích režimů a podporuje tak celou škálu vysokorychlostních aplikací pro řízení pohybu s nízkou spotřebou. Pohon lze využít společně s řídicími systémy Micro800 nebo Logix, ale i samostatně, což dává výrobcům OEM možnost rozhodnout se, co je pro jejich aplikace nejlepší.

Servosystém Kinetix 5100 je vhodný zejména pro malé a střední balicí stroje, které vyžadují nákladově efektivní servořízení,“ uvádí Simon Wong, produktový manažer společnosti Rockwell Automation. „Díky spojení pohonu, motoru a kabelu je cena tohoto systému konkurenceschopnější. Výrobci OEM mají navíc možnost zvolit si produkty na základě jmenovitého výkonu stroje, což jim ušetří čas i úsilí a pomůže dostat výrobek rychleji na trh. Toto portfolio přístupů a produktů nám umožňuje urychlit růst v Číně a na nově vznikajících trzích,“ dodává.

Servosystém Kinetix 5100 také pomáhá výrobcům OEM zajistit vyšší produktivitu u svých zákazníků. S prudkým nárůstem skladových položek musí výrobci provádět celou řadu změn, a to často manuálně. Pomocí servoměniče Kinetix 5100 mohou výrobci OEM vytvořit motorizovaný nebo automatizovaný systém, což pomůže celý proces urychlit.

Díky funkci nouzového odpojení momentu STO (safe torque off) mohou uživatelé navíc odpojit točivý moment motoru, aniž by od elektrického proudu odpojili celý stroj, a ten se tak po navrácení do bezpečného stavu rychleji restartuje. Duální port EtherNet/IP dále podporuje kruhové topologie na úrovni zařízení.

Přechod na servoměnič Kinetix 5100 je obzvláště snadný pro uživatele digitálního servoměniče Allen-Bradley Ultra 3000. Tento systém bude brzy postupně stažen a nahrazen servoměničem Kinetix 5100.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Informační technologie/E-business
Inovace
Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: