Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový systém pro automatizované 3D optické měření

Nový systém pro automatizované 3D optické měření


07.05.2019

Systém LightRunner je nový zdokonalený nástroj pro polohování senzoru, který transformuje proces automatizovaného 3D optického měření eliminováním doby mapování během nastavení a měření dílů.

 

Systémy 3D optického měření umožňují rychlé pořízení dat z rozměrných povrchů. Tyto systémy však předtím, než je zahájeno automatizované měření, vyžadují během nastavení zdlouhavý proces mapování a umisťování referenčních značek. To je časově náročné, a proto společnost Hexagon vyvinula patentovanou metodu projekce LightRunner, jehož zdokonalené softwarové algoritmy zkracují doby cyklů a zvyšují produktivity odstraněním doby potřebné pro mapování a stabilizaci robota.

Nástroj LightRunner automaticky promítá miliony referenčních bodů na povrch dílu, čímž zajišťuje konstantní absolutní určení polohy pro vysokorychlostní bezkontaktní systémy 3D optického měření. Můžete se tak spolehnout na výsledky bez nutnosti korelací se SMS. Řešení LightRunner rovněž urychluje počáteční programování dílů a eliminuje potřebu ukládání referenčních dílů nebo používání referenčních rámů na upínacích přípravcích. Snižuje tak objem práce obsluhy a minimalizuje požadavky na školení uživatelů z dílenského prostředí.

Zdroj: Tisková zpráva

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Metrologie/ kontrola jakosti
Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: