Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nový závod firmy Yamazaki Mazak v Inabe zahájil provoz

Nový závod firmy Yamazaki Mazak v Inabe zahájil provoz


11.06.2018

Firma Yamazaki Mazak oznámila dokončení první fáze výstavby a zahájení provozu v novém závodě Inabe, ve stejnojmenném městě v prefektuře Mie.

V novém závodě se vyrábí velká obráběcí frézovací centra a 5-osé obráběcí stroje pro obrábění v pěti osách. Poptávka po těchto strojích se neustále zvyšuje zejména v leteckém a kosmickém průmyslu, ve stavebnictví a v energetice. Závod Inabe je už šestou továrnou firmy Mazak v Japonsku.Výstavba závodu Inabe byla zahájena v roce 2016. Po dokončení první fáze výstavby v únoru 2018 sem byla přesunuta výroba velkých obráběcích strojů z továrny Minokamo v prefektuře Gifu. Zahájením provozu závodu Inabe se zvýšila celková výrobní kapacita továren v Japonsku o 20 %.Trh s obráběcími stroji je v současné době silný a plánuje se další navyšování výroby. Díky novému závodu může firma pružněji reagovat na požadavky zákazníků z tuzemska i ze zámoří.  

Základní informace o závodu Inabe
Název závodu: Inabe
Adresa: Inabe, prefektura Mie
Celková plocha: 115 000 m2
Podlahová plocha: 33 000 m2 v rámci první fáze výstavby
Vyráběné produkty: Velká obráběcí frézovací centra pro obrábění z pěti stran, 5-osá obráběcí centra a malá / středně velká vertikální obráběcí centra
Hodnota investice: 16 miliard jenů (první fáze výstavby)

Hlavní parametry závodu Inabe

 • Výška stropu 19 m – největší ze všech továren firmy Mazak
  Výška stropu je 19 m a výška od podlahy k jeřábovému mostu je 13 m (úseky A až D), což je více než dost pro výrobu velkých obráběcích strojů. Pro srovnání: Výška stropu v závodu Minokamo 1: 16 m, výška od podlahy k jeřábovému mostu: 8 m
 • Silné základy nutné pro výrobu velkých a přesných obráběcích strojů
  Železobetonová základová deska továrny má tloušťku 1 m, takže při seřizování a kontrole velkých obráběcích strojů dobře pohlcuje vibrace a umožňuje tak jejich vysoce přesnou montáž. 
 • Systém udržování stálé teploty v továrně, moderní klimatizace a kvalitní osvětlení
  Systém udržuje teplotu v továrně v toleranci ±1 °C až do výšky 10 m od podlahy a tak eliminuje negativní vliv změn venkovní teploty. Vysoce účinná klimatizační soustava továrny a její osvětlení mají podstatně nižší spotřebu elektrické energie než konvenční systémy.
 • Velká plocha pro zkušební obrábění a systémy dodávané na klíč
  Velká podlahová plocha bude vhodně využita i pro vystavení velkých obráběcích strojů ve zkušebním provozu a dodávky na klíč.
   

Zdroj: Tisková zpráva Yamazaki Mazak

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Montáže/ kompletace
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: