Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Ocenění českých exportérů

Ocenění českých exportérů


21.12.2020

Soutěž Ocenění českých exportérů vyzdvihuje, oceňuje a podporuje ryze české firmy, jejichž export činil minimálně 20 % jejich tržeb. Porota vybírala z 213 společností, kdy 129 firem splnilo všechna kritéria soutěže. Tito úspěšní exportéři dohromady zaměstnávají cca 14,5 tisíce lidí a objem jejich exportu činil loni 24,3 miliardy Kč.

Ocenění českých exportérů je spolu s projekty Ocenění českých podnikatelek a Ocenění českých lídrů součástí Podnikatelské platformy Helas, která od roku 1997 podporuje, propojuje a oceňuje ryze české společnosti. „Díky jednotnému hodnocení napříč všemi projekty naší platformy vznikl prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem,“ říká zakladatelka OCE a Podnikatelské platformy Helas Helena Kohoutová a dodává: „Za zmínku určitě stojí i to, že finalisté naší Podnikatelské platformy zaměstnávali cca 30 400 zaměstnanců a jejich firmy měly obrat 36,5 miliardy korun.“

„Průměrné roční tržby letošních finalistů se pohybují kolem 304 mil. Kč, přičemž nejvíce z nich mí sídlo v Praze, ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Zajímavé je, že nejvíce finalistů působí na trhu více než 26 let, konkrétně až 40 % z nich. Nejmenší část finalistů, kolem 10 %, působí na trhu do 10 let. Z toho je zřejmé, že úspěšnými exportéry jsou spíše tradiční společnosti, které jsou úspěšné dlouhodobě, což může být pozitivním příslibem i v době začínající krize,“ sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.


Letošní vítězové soutěže Ocenění českých exportérů. (Zdroj: Helas)

Firmy si v rámci Ocenění českých exportérů rozdělily ceny ve třech kategoriích, a to podle velikosti. V kategorii Malá společnost se o prvenství utkaly firmy s ročním obratem do 100 milionů Kč, do kategorie Střední společnost spadají ty s obratem mezi 100 až 500 miliony Kč. Společnosti s ročním obratem převyšujícím 500 milionů Kč si ceny rozdělily v kategorii Velká společnost.

Vítězem v kategorii Malá společnost se stala Gama Pardubice, která se zaměřuje zejména na výrobu, servis a prodej mlýnských strojů, děliček těsta nebo granulátorů. Na druhém místě skončil výrobce strojních dílů Kovo Koudelka. Třetí příčka pak patří výrobci magnezia pro sportovní účely, společnosti Chalk.

Prvenství v kategorii Střední společnost patří společnosti Semo, která se specializuje na výrobu a prodej osiv nebo šlechtění nových odrůd. Druhé místo připadlo na strojírenskou firmu Komfi, třetí pak skončil výrobce kancelářského sezení LD Seating.

V kategorii Velká společnost se na první příčce umístila společnost Fenix Trading, která se věnuje výrobě a prodeji podlahového a stropního vytápění Ecofloor a Ecosun. Druhé místo patří společnosti Kasko, která svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti vývoje a konstrukce, výroby forem a nástrojů, vstřikování plastů, montáže a kompletace dílů. Cenu za třetí místo si odnáší výrobce veterinárních léčiv Bioveta.  

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti HelasNomenklatura

Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: