Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Odborná příloha: Povrchové úpravy
Anotace

Odborná příloha: Povrchové úpravy


12.04.2005
Odborná příloha dubnového vydání časopisu MM Průmyslové spektrum je obsahově složena z několika základních rubrik. Jejich zaměření je vybráno podle soudobých trendů v oboru povrchových úprav a obsahová náplň jednotlivých článků se zabývá následujícími tématy:
• jakost a normalizace;
• předaplikační příprava;
• technologie povrchových úprav;
• speciální povrchové úpravy;
• funkční ochranné povlaky;
• nátěrové hmoty.

V této příloze tak na celkem 36 stranách najdete nejen nejnovější poznatky z výzkumu mechanických a chemických metod čištění a předúpravy povrchu, hodnocení jeho kvality apod., ale i články zabývající se galvanickým pokovováním, vlastnostmi různých materiálů, technologiemi aplikací, oprav a zkoušení. Stranou nezůstávají ani progresivní metody, nanotechnologie a nezapomněli jsme ani na široký obor nátěrových hmot.
Aby pro vás, naše čtenáře, měla i tato část časopisu značný přínos, spolupracovali jsme při jejím sestavování s předními odborníky v uvedených oborech. Odbornou záštitu a garanci nad celou přílohou pak převzali doc. ing. Petr Kalenda, CSc., vedoucí oddělení nátěrových hmot a organických povlaků Ústavu polymerních materiálů Chemicko-technologické fakulty Univerzity Pardubice, a doc. ing. Viktor Kreibich, CSc., z Ústavu strojírenské technologie Strojní fakulty ČVUT v Praze.Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: