Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Odolné lineární vedení a řezací stroje s vláknovým laserem na MSV

Odolné lineární vedení a řezací stroje s vláknovým laserem na MSV


05.10.2017

Dodavatel lineární techniky, společnost Hiwin, představí na nadcházejícím Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ucelený sortiment se dvěma novinkami a také šestiosý robot. Laserový řezací stroj značky FeiCut s lineárními motory HIWIN bude vystavovat samostatně.

Odolné lineární vedení CG

Nová řada lineárního vedení CG nabízí řešení s krycím páskem na kolejnici. V silně znečištěném prostředí je často výhodnější mít celou kolejnici lineárního vedení zakrytou krycím páskem. Řada CG se proto hodí například pro obráběcí stroje nebo stroje na zpracování dřeva. Mezi hlavní přednosti této řady lineárního vedení patří již zmíněná vysoká ochrana proti prachu. Také těsnění vozíku je díky krycímu pásku chráněno před poškozením lépe než při použití krycích zátek. Tato nová řada rozšiřuje sortiment vyráběného lineárního vedení značky HIWIN, jehož přednostmi jsou zejména snadná instalace, vysoká únosnost díky optimalizovanému kontaktnímu úhlu kuliček, vysoký klopný moment a minimální tření.


Moduly  CG

Moduly HM s vyšší dynamikou a přesností

Tyto kompaktní moduly jsou určené pro pohony využívající ozubené řemeny nebo kuličkové šrouby. Moduly HM nabízejí vyšší dynamiku při přesnosti ±0,1 mm a zátěži 5 až 120 kg. Na první pohled zaujme odlehčený, přesto robustní hliníkový profil těchto modulů v rozměrech 40/60/80/120 mm, který naznačuje vysokou kvalitu a užitnou hodnotu celého produktu. Hiwin bude na českém trhu v případě HM modulů poskytovat kompaktní řešení a kompletní dodávky celků včetně převodovek a servomotorů. V rámci kompletních dodávek je možné připravit HM moduly i pro využití motorů třetích stran.

 


Moduly HM


Nastupující období Industry 4.0 potvrdí na veletrhu i šestiosý robot HIWIN RA605-710

Expozici společnosti Hiwin najdete na brněnském strojírenském veletrhu v pavilonu V, stánek 104.

FeiCut bude vystavovat samostatně

Česká značka FeiCut s lineárními motory Hiwin se prosazuje na trhu řezacích strojů s vláknovým laserem. Na předchozím brněnském strojírenském veletrhu jste mohli vidět tuto značku ve společné expozici Hiwin. Nyní bude FeiCut vystavovat samostatně. Stroje s vláknovým (fiber) laserem nabízející přesnější a účinnější řez, vyšší výkon, spolehlivost a nižší spotřebu energie. FeiCut má optimální ergonomii, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a umožňuje snížit pracovní stůl. FeiCut má také nižší nároky na zástavbový prostor, protože půdorys stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotvený do podlahy, spočívá na antivibračních patkách, a přesto si zachovává vysokou přesnost. FeiCut vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problému absorbuje zrychlení až 3 g.

Výkon instalovaného fiber laseru může dosahovat až 8 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. Novinkou pro rok 2018 bude rovněž FeiCut Combi, který umí řezat plech i ocelové profily o průměru 6–200 mm.

Laserové řezací stroje FeiCut jsou dodávány výhradně s lineárními motory Hiwin, které zajišťují vyšší rychlost i požadovanou přesnost a které mají také dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a nedochází zde tolik k opotřebení mechanických částí. Výroba probíhá v Brně a velká část komponentů a dílů pochází od českých firem. HIWIN zajišťuje nejen vlastní výrobu, ale i design a technologická řešení, instalaci a servis.

Expozici FeiCut najdete na brněnském strojírenském veletrhu v pavilonu B, stánek 037.

-fc-

Zdroj: Tisková zpráva The Press Release&Magazine Factory

Redakčně upravenoNomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Automatizace, regulace
Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: