Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Ohlédnutí za 60. ročníkem MSV v Brně - ŽĎAS

Ohlédnutí za 60. ročníkem MSV v Brně - ŽĎAS


09.10.2018

Letošní 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v minulém týdnu byl pro akciovou společnost ŽĎAS úspěšný. Podařilo se jí mimo   jiné   uzavřít   nové   zakázky   za   desítky   milionů   korun   s dlouholetým zákazníkem,  slovenskou  společností  Železiarne  Podbrezová  a.s.  Spolupráce s tímto spokojeným obchodním partnerem trvá už desítky let, obě firmy za tu dobu společně realizovaly celou řadu zajímavých projektů.

Během  letošního  Mezinárodního  strojírenského  veletrhu  v Brně  akciová  společnost ŽĎAS mimo jiné dojednala a uzavřela tři zakázky na výrobu podle výkresové dokumentace zákazníka se slovenskou společností Železiarne Podbrezová v celkové hodnotě desítek milionů korun. První z nich je výroba střihacích nůžek. Určeny budou ke stříhání vstupního materiálu čtvercového průřezu 225 x 225 milimetrů různých jakostí v různých délkách. „Součástí dodávky, jejíž realizace je plánována na přelom listopadu a prosince příštího roku, bude také montáž a uvedení zařízení do provozu u zákazníka našimi externími montéry. Díky dlouhodobé spolupráci a pozitivním zkušenostem s naší firmou, nás zákazník upřednostnil před německým konkurentem,“ upřesnil místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti ŽĎAS Ing. Pavel Cesnek.

Další uzavřená zakázka se týká výroby ozubených dílů k ozubeným tyčím. Jedná se o strategický díl válcovny a zákazník potřebuje velmi rychlé dodání. Kromě toho ŽĎAS vyrobí také kontejner, který je součástí děrovacího lisu a slouží jako vodítko vedení předehřátého  materiálu  z karuselové  pece  při  procesu  děrování.  Během  setkání v expozici společnosti ŽĎAS se zástupci firmy Železiarne Podbrezová bylo navíc s tímto dlouhodobým zákazníkem projednáno technické řešení přemístění rovnací linky trubek a dělení trubek v dávce.

Nové zakázky potvrzují, že ŽĎAS je pro své zákazníky spolehlivým dodavatelem, na kterého se neváhají obrátit. Jsme připraveni přinášet vlastní moderní a kvalitní řešení na míru požadavkům zákazníků, a také zakázky realizovat dle možností výroby v co nejkratších termínech. V tom je velká výhoda a podstata konkurenceschopnosti naší společnosti,“ dodal Pavel Cesnek.

Zdroj: Tisková zpráva ŽĎAS

Zpracováno redakcí. 
 Nomenklatura

Management a řízení
Novinky z veletrhů a výstav
Exportní příležitosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: