Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Ovládání domácnosti z jediné aplikace od O2

Ovládání domácnosti z jediné aplikace od O2


13.07.2017

Na začátku srpna zahájí mobilní operátor O2 prodej nového modemu, který vyvinul od prvotní skici až po finální podobu zcela ve vlastní režii. O2 Smart Box spojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a zařízení pro připojení chytré domácnosti. Každý zákazník si může snadno zařídit chytrou domácnost bez složité instalace a nutných zásahů pro montáž kabeláže. Možností použití je spousta - od ovládání světel, zalévání, filtraci u bazénu až po zabezpečení objektu. Vše se navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace.


„Nechtěli jsme, aby lidé svůj modem dál schovávali na místa, odkud hůř vysílá signál. Vytvořili jsme proto vertikálně postavený modem v matně černé barvě, jehož součástí je i displej s hodinami a také jedno z nejprodávanějších zařízení u nás – meteostanice s předpovědí počasí. V modemu jsou zabudovány antény, které zajistí 360 ̊ pokrytí bytů i rodinných domů,“ popisuje designér Martin Tvarůžek.

Kromě vynikajících technických vlastností O2 při vývoji kladlo důraz také na design. Oslovilo proto špičkového průmyslového designéra Martina Tvarůžka, který jako jediný Čech získal prestižní ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

-lp-Nomenklatura

Průmyslový design

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: