Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Plastové šrouby

Plastové šrouby


05.08.2015

Plastové matice nebo šrouby se především uplatňují tam, kde se jedná o speciální použití, nebo řešení určitých problémů. To se může týkat výroby různých přístrojů, skříní ve strojírenství, a také elektrotechniky. Tyto spojovací díly jsou lehké, stabilní ve vztahu k teplotě, nerezavějí. Přednosti plastů v detailu u matic a šroubů jsou: výrobky jsou výrazně lehčí než výrobky z hliníku nebo oceli, jelikož jejich hustota se pohybuje v rozmezí mezi 0,8 a 2,2 g/cm3. To znamená, že například plastový šroub vykazuje váhově jen polovinu váhy šroubu hliníkového a jmenovitá váha v porovnání se šroubem z oceli činí sotva 1/5.

 


Malá ukázka matic a šroubů z plastů v programu firmy Werit. Tyto spojovací prvky jsou lehké, netečné k chemikáliím a také elektricky izolující. Foto Werit.

Z hlediska druhu použitého plastu jsou tyto šrouby a matice naprosto odolné proti různým chemikáliím, kyselinám a louhům. Mimo to, výroba těchto spojovacích prvků nabízí nespočet výrobních variací. Negativní je jen menší mechanická pevnost.

-jz-

Zdroj: MM MaschinenMarkt, Das Industrie Portal 


Redakčně upravenoNomenklatura

Spojovací komponenty (šrouby, matky…)
Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: