Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Potřebujeme ještě odmašťovadla na bázi rozpouštědel?

Potřebujeme ještě odmašťovadla na bázi rozpouštědel?


05.08.2017

Globální dodavatel řešení v oblasti vody, energie a údržby NCH Europe nabízí rozpouštěcí odmašťovadla, která lze používat nejen k údržbě elektrického, elektronického a mechanického zařízení, ale rovněž i na strojní vybavení a kovové díly. Produkty se hodí především na náročné čištění elektrických instalací, kde rychlé odpařování přípravku snižuje nutnou dobu odstávky a redukuje riziko elektrických požárů hrozící při aplikaci odmašťovadel na bázi vody.
 

Do nové řady patří aerosol Lexite Extra a přípravek Voltz. Tato odmašťovadla na bázi rozpouštědel účinně odstraňují nánosy mastnoty a oleje. Oba produkty se navíc pyšní vysokou dielektrickou pevností přes 25 kV, která eliminuje riziko zkratování elektrického a elektronického zařízení.Lexite Extra Aerosol je navržený k odmašťování elektronických částí jako obvodové desky, televize, rádia, prodejní automaty, systémy CAD/CAM řízené počítačem nebo třeba vybavení laboratoří a ovládací jednotky výrobních strojů. Přípravek Lexite Extra Aerosol se velmi rychle odpařuje, takže se ihned po aplikaci vypaří bez zanechání stopy. Díky balení ve formě spreje navíc není potřeba zařízení rozmontovávat, čištění tak zabere méně času a brzy lze obnovit provoz.

K odstranění mastnoty, olejů, vosku a asfaltu z elektrického a mechanického vybavení nabízí NCH Europe přípravek Voltz. Silné odmašťovadlo s kontrolovaným odpařováním působí na povrchu o něco déle, čímž efektivně odmašťuje vysoce znečištěná zařízení. Voltz skvěle funguje na širokém spektru materiálů od skla, plastů a malby po beton, nerezovou ocel, měď či hliník. Hodí se pro použití například v automobilových montovnách, na kolejová vozidla, potravinářské stroje nebo zařízení na zpracování textilu.
 

-EB-
Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Renovace a údržba
Průmyslové kapaliny

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: