Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Přesnost a hospodárnost

Přesnost a hospodárnost


08.04.2019

Elektrické válce Festo EPCC s vynikajícím poměrem výkonu a ceny jsou určeny k jednoduchému polohování. Pohon kvalitním vřetenem s kuličkovým uložením závitu s malým vnitřním odporem znamená rychlé a dynamické polohování.

Elektrické válce EPCC s kluzně uloženou pohybovou tyčí pojištěnou proti pootočení se dodávají ve čtyřech velikostech se zdvihem až 500 mm. Kompaktní pohon se pohybuje přesně a potichu. Mazání je zajištěno na celou dobu životnosti. Integrovaná spojka a dvojité uložení umožňují malé rozměry pohonu. Integrované tlumení v koncových polohách snižuje hlučnost a energii nárazu při dojezdu na doraz nebo během referenčního pohybu.

Snadno s výhodně: pohyb a polohování s elektrickými válci EPCC. (Foto: Festo AG & Co. KG)

Univerzální montáž

Můžete si vybrat – motor může být připevněn axiálně nebo paralelně, kdykoliv máte možnost jeho polohu změnit. Elektrický válec EPCC lze pomocí univerzálního upevnění za profil snadno a bez dalších spojovacích dílů připevnit na přímočarý pohon EGC. Malá hmotnost EPCC je výhodná zejména pro použití v manipulačních systémech.

Podle potřeby je možné využít šroubení a hadici pro svedené vyrovnání tlaku. Svedené vyrovnání tlaku přináší velké výhody při použití ve znečistěném prostředí – do pohonu nevnikají mechanické nečistoty ani vlhkost. Opačně se z pohonu neuvolňují žádné nečistoty do okolí.

Univerzální konektivita

Elektrické válce EPCC jsou součástí filozofie univerzální konektivity Festo, od výrobku až po cloud, od mechanických rozhraní přes možnosti elektrického připojení až po uvedení do provozu a programování. Práci tak mají jednodušší všichni výrobci strojů, mohou tak snáze spojit mechaniku, elektrické pohony i řízení po stránce hardwaru i softwaru.

www.festo.com/epcc

Zdroj: Tisková zpráva Festo

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: