Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Prospěšná kooperace NOPO ENGINEERING

Prospěšná kooperace NOPO ENGINEERING


18.06.2019

Významný český dodavatel zdvihacích, transportních, skladovacích a dalších logistických systémů, společnost NOPO ENGINEERING Hradec Králové, letos plánuje 25% vzestup tržeb na 170 milionů korun.

Podle obchodního ředitele ing. Jaromíra Tlustého v polovině května v hradecké firmě již evidovali smluvně uzavřené zakázky v celkové výši přibližně 140 milionů korun. „Za výrazným navyšováním našich výkonů stojí sílící poptávka po sofistikovaných logistických systémech z mnoha odvětví jako jsou automobilový průmysl, výroba kolejových vozidel a obráběcích strojů, slévárenství, energetika a řada strojírenských oborů,“ říká ing. Tlustý.

Předpokládané až čtvrtinové meziroční navýšení celkových tržeb a rostoucí zájem o produkci ve všech oblastech výrobního programu vede NOPO ENGINEERING k prohlubování obchodní, technické i výrobní spolupráce s dalšími podnikatelskými subjekty.Například při přípravě nabídek hlavně pro německý trh hradecká společnost již několik let úspěšně kooperuje s pražskou pobočkou německé Carl Stahl GmbH. Zatímco NOPO ENGINEERING zajišťuje technickou přípravu, výrobu a montáž technologií, Carl Stahl má s ohledem na velikost a časovou náročnost projektů na starosti především jejich obchodní část a částečné profinancování. Spolu s Carl Stahl již NOPO ENGINEERING realizovala řadu prestižních kontraktů třeba pro berlínskou GE Power AG, pro automobilky Volkswagen, BMV nebo Škoda Auto a pro další významné zákazníky.

V oboru speciální jeřábové techniky potom hradecká společnost úzce spolupracuje s partnerským výrobním závodem NOPO ve Slatiňanech na Chrudimsku a úspěšně se rozvíjí také součinnost s firmou SLT components z Chrudimi. „Tento dodavatel standardních jeřábů a součástí pro výrobu zdvihací techniky pro nás převzal část projekčních činností. Vzájemná obchodní bilance z kooperace s chrudimskou SLT components v oblasti standardních jeřábů přesáhla v roce 2018 jeden milion eur,“ uzavírá ing. Jaromír Tlustý, obchodní ředitel NOPO ENGINEERING Hradec Králové.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Exportní příležitosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: