Témata
Reklama

Protipožární regálový s požární odolností až 90 minut

Pro skladování nebezpečných hořlavých látek na paletách nebo IBC nádržích je v nabídce kompletní řešení z jedné ruky: protipožární regálový sklad typu FBM. Tento typ skladu zajistí, aby byly provozní požadavky splněny přesně a dle předpisů – bez ohledu na to, o jaký se jedná případ použití.

Protipožární regálový sklad FBM nabízí skladovací kapacitu až pro 32 sudů nebo 8 IBC nádrží a splňuje veškeré požadavky požární odolnosti až EI 90, tzn. typová řada odolává až 90 minutovému působení požáru – nezávisle na tom, zda se jedná o vnitřní nebo vnější požární zatížení.

Reklama
Reklama
Reklama
Robustní ocelový protipožární kontejner překvapí svým praktickým základním vybavením: velká záchytná vana včetně mřížového roštu zaručí dodržení Zákona o vodách, samouzavírací 2- křídlé dveře se postarají o okamžitou ochranu v případě požáru. Další příslušenství může být přidáno dle požadavků, např. elektromagnetická aretace dveří, topení a chlazení v provedení EX, vložné vany z PE nebo hasící systémy. Součástí je i technické větrání, vyžadované normou ČSN 650201, které disponuje požárním uzávěrem, a které zaručí předepsanou výměnu vzduchu.

Díky své kompaktnosti jsou regálové protipožární kontejnery DENIOS velmi flexibilní a lze je snadno obsluhovat pomocí vysokozdvižného vozíku. Jsou vhodné k umístění uvnitř budov i ve volném prostranství.

-rz-

Zdroj: tisková zpráva

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Související články
Výstava Volty v Ostravě již podruhé

Výstavy a veletrhy se v Ostravě pořádají (v jiné podobě než dnes, samozřejmě) již od roku 1362, kdy král Karel IV. vydal ostravským měšťanům povolení pořádat dobytčí trhy. První pavilon pro skutečné výstavy a veletrhy se zde otevřel v roce 1958. Druhý ročník Elektrotechnické výstavy Volty.cz, kterou Ostrava zažila letos začátkem října, se hlásí k tradici technických výstav v Ostravě.

Ovce spoří náklady

Ovce místo sekaček na trávu ušetřily v posledních dvou letech americké společnosti Amazon statisíce korun za mechanizované sekání trávy v areálu distribučního centra v Panattoni Park Prague Airport I. Společnost B2 Assets, která zajišťuje správu budov a pozemků, proto nyní rozšířila stádo ovcí o další kusy. Celkem 23 ovcí čtyř různých plemen spásá jeden hektar zatravněné plochy v rozlehlém areálu. Tento tradiční způsob péče o krajinu přispívá k návratu ovcí do české krajiny a může pomoci také obnově vzácných rostlin. 

Související články
Energetické úspory ve firmách

Firmy jsou postiženy drahými energiemi stejně jako domácnosti a na jejich ekonomiku to má zásadní dopad. Nejčastěji na zvýšené náklady podniky reagují investicemi do úsporných opatření. Jaká nejčastěji zavádějí a jak tyto změny fungují?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Chytré sítě pro obnovitelné zdroje

Šetrný přístup k získávání elektřiny bez produkce škodlivých znečišťujících látek nabízejí obnovitelné zdroje energie. Jejich slabinou je však částečná nestabilita výroby závislá z velké části na počasí. Zvyšování jejich podílu v neprospěch méně čistých zdrojů se tak neobejde bez modernizace stávající infrastruktury.

Využívání obnovitelných zdrojů v ČR a na Slovensku

Česká republika i Slovensko z pohledu využívání obnovitelných zdrojů energie patří na chvost Evropské unie. V souladu se schválenými klimatickými plány by se však měl podíl takzvaných zelených zdrojů na celkové spotřebě energie v obou zemích postupně zvyšovat. Výraznější zapojení obnovitelných zdrojů je ale podmíněno patřičnou modernizací distribučních soustav. 

Výroba BMW i3 již minulostí

Elektrické BMW i3 nedostalo přímého nástupce, jelikož v elektrifikační strategii BMW není prostor pro výstřední městské miniauto. Mnichovská automobilka se loučí se svým výrazným městským elektromobilem, který odstartoval novou éru. Výroba i3 byla nákladná. Auto má karbonové konstrukční díly a máloco sdílí s ostatními modely BMW. Původně i3 byla tahák, poutač pozornosti na něco tak výjimečného, jako je elektromobil. Což již ale dnes není potřeba, protože EV se postupně stávají „běžným“ dopravním prostředkem.

E.ON otevřel svůj první ultrarychlý dobíjecí hub v ČR

Společnost E.ON dnes otevřela v Sulejovicích u Lovosic svůj první ultrarychlý dobíjecí hub v Česku a v následujících letech bude masivně investovat do další veřejné infrastruktury. V celé Evropě by do roku 2026 měla být síť E.ON Drive rozšířená o dalších 5 000 dobíjecích bodů. Zaměřit se přitom E.ON chce na rychlé a ultrarychlé dobíjení a komfort zákazníků. 

Roboty na farmě – chytrý monitoring rostlin

Robotizace a umělá inteligence proniká už i do českého zemědělství. Čeští agronomové, IT specialisté a vědci spolupracují na vývoji robotického monitorovacího systému, který je schopen automaticky odhalovat škůdce na rostlinách ve skleníku, předpovídat kvalitu sklizně a zjišťovat případné nedostatky v pracovních harmonogramech pěstitele.

Budoucnost stavebnictví: Odpadní termoplasty

Různé polymerní typy odpadů, pro které zatím není širší uplatnění. To je vedlejší produkt, vznikající při výrobě a zpracování plastů. Čeští výzkumníci se proto pustili do studia jejich klíčových vlastností, aby umožnili jejich následné zpracování. Výsledkem jejich práce je vytvoření uceleného přehledu možností využití odpadních termoplastů ve výrobě kompozitních materiálů pro stavebnictví. Z odpadu lze tedy nyní vyrábět různé stavební prvky z polymerbetonu nebo například odolné dlaždice.

Výzvy pro etické hackery, vítězové získají 5 000 eur

Společnost BASF se zapojuje do evropského inovačního maratonu GreenHack. Inovátorům, kteří se mohou do projektu hlásit do 10. června na webových stránkách www.greenhack.eu, dá BASF za úkol během 36 hodin najít řešení dvou výzev z oblasti zemědělství a nakládání s chemickými obaly. Akce se uskuteční 11. a 12. června v Praze a online, vítězné týmy získají 5 000 eur.

Jak se chovat ekologičtěji

Snižování emisí u automobilů či vysazování více stromů – to jsou dvě z témat, která se často skloňují v souvislosti s dosahováním ekologických cílů. Své chování směrem k udržitelnosti může však změnit i běžný uživatel domácnosti či podnik. Způsobů je celá řada, mnohdy přitom nemusí být na první pohled zjevné. Zde přinášíme několik netradičních tipů.

Jak zjistit kvalitu vnějšího prostředí

Na vývoji nové senzorové platformy pro měření kvalitativních parametrů venkovního prostředí v současné době pracuje Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT.

Sofistikovaná fasáda budoucnosti

Vývoj inovativního systému lehkých obvodových plášťů, který bude aktivně přispívat k vnitřnímu komfortu a redukci uhlíkové stopy nebytových budov. To je cílem, na který se v rámci mezinárodního projektu Powerskin+ zaměřuje ČVUT UCEEB.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit