Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> První firemní výstava - dny otevřených dveří společnosti GROB proběhla s velkým úspěchem

První firemní výstava - dny otevřených dveří společnosti GROB proběhla s velkým úspěchem


24.05.2019

Ve dnech 9. až 12. dubna 2019 pozvala společnost GROB-WERKE své hosty na svou první firemní výstavu do svého sídla v Mindelheimu. Přibližně čtyři stovky pozvaných zákazníků a hostů byly nadšené inovativními produkty, praktickými ukázkami a různými odbornými přednáškami a zajímavými komentovanými prohlídkami firmy.

Každý den firemní výstavy byl individuálně zaměřen na jedno odvětví a byl rozdělen na teoretickou a praktickou část. Po ranní úvodní prezentaci vždy následovaly odborné přednášky orientované na různá průmyslová odvětví: Die & Mold, Aerospace, Automotive a zakázkovou strojírenskou výrobu. Odpoledne mohli návštěvníci u strojů obdivovat živé prezentace obrábění, blíže se seznámit s výrobou při komentované prohlídce závodu a využít čas k výměně informací a zkušeností a networkingu.

V první den akce – dle hesla Die & Mold – zaujal návštěvníky hlavní přednášející Jens Lüdtke, předseda a spoluzakladatel platformy Marktspiegel-Werkzeugbau svým výkladem na téma „Nové oblasti: výroba nástrojů a forem – dnes a zítra“. Následující dva dny měl prezentaci Dr. Christian Fiebig, partner v Porsche Consulting v úseku průmyslové zboží/strojírenství k otázce „Digital Machinery Decoded – Jak strojírenství přistupuje k transformaci“.
 
Sama společnost GROB měla každý den referáty ke svým produktovým řešením pro jednotlivá odvětví, které byly doplňovány přednášejícími ze společností Tepis a Open Mind. Tyto dvě společnosti, spolu s dalšími zúčastněnými firmami jako jsou Gühring, Aura, Renishaw, Ingersoll, Kennametal a Blum, vylepšily celý program i vlastními infostánky a prezentacemi produktů.

Mimořádné lákadlo první firemní výstavy představovala světová premiéra nové série access od společnosti GROB, která byla návštěvníkům podrobně představena během dne věnovaného zakázkové strojírenské výrobě. Prostřednictvím pětiosých obráběcích center G350a a G550a prezentovala firma GROB dva flexibilní allroundery z oblasti univerzálních obráběcích strojů, které jsou již dnes dimenzovány pro nároky obrobků zítřka. Díky své krátké amortizační době skýtají tyto dva modely úsporný vstup do inovativní technologie GROB a díky možnosti modulárně rozšiřitelných a specificky přizpůsobivých automatizačních řešení zaručují maximální efektivitu a flexibilitu.


 
„Naše první firemní výstava v tomto roce byla naprostým úspěchem“, shrnuje Peter Hermanns, vedoucí odbytu univerzálních obráběcích strojů firmy GROB, po výstavě. „Naši hosté ocenili obzvlášť specificky orientované odborné přednášky. Mohli uspořit čas a cíleně si dle svých zájmů vybrat, který den k nám dorazí.
 
Po zdařilém průběhu firemní výstavy se mohou zákazníci a zájemci těšit na další akci, která proběhne již za několik měsíců: Od 13. do 16. listopadu 2019 se koná šestá firemní výstava - dny otevřených dveří společnosti GROB-WERKE v Mindelheimu.

Zdroj: Tisková zpráva GROB

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: