Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> První půjčovna EDM obráběcích strojů v ČR

První půjčovna EDM obráběcích strojů v ČR


19.06.2020

Společnost Penta Trading přichází s několika inovativními službami, které pomáhají strojírenským firmám udržet zaměstnanost bez vysokých počátečních investic.
Pod názvem Penta Trading Rent spustila společnost během května první půjčovnu EDM obráběcích strojů v Česku. Zákazník si jednoduše vybere z nabídky elektroerozivních drátových řezaček nebo hloubiček dle parametrů a aktuálních potřeb. Servisní technici se následně postarají o zbytek. Stroj k zákazníkovi dopraví, nainstalují a zaškolí obsluhu. Pak už jen stačí hradit předem stanovený měsíční pronájem. „Tuto službu jsme se rozhodli nabídnout jako podporu podnikání v aktuální obtížné ekonomické situaci. Věříme, že o ni bude mezi strojírenskými podniky zájem a pomůže udržet výrobu i zaměstnanost v regionech,“ informuje Pavel Matoška, majitel Penta Trading.


Pod názvem Penta Trading Rent spustila společnost během května první půjčovnu EDM obráběcích strojů v Česku. (Zdroj: Penta Trading)

Společnost také nově nabízí finančně výhodné inovace starších elektroerozivních hloubiček všech značek. Renovace probíhá v řádu dnů a spočívá mimo jiné v obměně generátoru s nejmodernější technickou konstrukcí. Modernizovaný stroj tak bude spolehlivý a zároveň dosahovat špičkové parametry erodování. Zákazník po renovaci získá také obnovenou záruku. Finanční výhodnost tohoto řešení je zřejmá. Jde o úsporu až 70 % v porovnání s náklady na pořízení nového stroje, což může znamenat finanční úsporu v hodnotě až milion korun. Sníží se i provozní náklady hloubičky – díky inovovaným technickým parametrům a úspoře spotřebního materiálu, zejména grafitových elektrod. Modernizací navíc získá hloubička i další moderní funkce, jako jsou automatizace provozu, import CAM-dat nebo příprava pro možnost plné automatizace.

Podanou rukou zákazníkům je i zvýhodněná cena drátové řezačky CHMER G32S. Do konce června lze u Penta Trading tuto kvalitní drátovku zakoupit už za pouhých 25 000 eur. Řezačka je vybavena AC servomotory s přímým pohonem, lineárním vedením a velmi přesnými kuličkovými šrouby. Pro všechny zájemce je tento stroj připraven k okamžitému předvedení a odběru. „Výhodou této drátové řezačky je její velmi snadná údržba i ovládání. Navíc jde o nový, vysoce kvalitní, přesný a spolehlivý stroj za nejlepší možnou cenu. Právě vstřícná cena stroje reflektuje naši snahu maximálně podpořit podnikání zákazníků v této nelehké době,“ dodává Pavel Matoška.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Nekonvenční technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: