Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> První zkušebna automobilů pro 21. století

První zkušebna automobilů pro 21. století


15.03.2012

 V nedávno kolaudované budově VTP v Roztokách u Prahy finišuje montáž technologického vybavení válcové zkušebny automobilů s pohonem 4x2 a 4x4, pěti zkušeben spalovacích motorů a laboratoří převodů a hybridních pohonů.

Pod jednou střechou budovy Vědecko-Technického Parku (VTP) bude soustředěna výzkumná a vývojová kapacita špičkových odborníků českých vysokých škol, výzkumných a vývojových ústavů, státních zkušeben a dalších subjektů. K těm nejvýznamnějším patří Fakulta strojní a Fakulta elektrotechnická
ČVUT v Praze a TŰV-SŰD (UVMV) CZ. Program Centra vozidel udržitelné mobility (CVUM) navazuje na deset úspěšných let Výzkumného centra Josefa Božka (VCJB) Strojní fakulty ČVUT v Praze. Záměr CVUM je v rámci programu rozvoje regionů pod patronací Evropské Unie. Výzkumná činnost CVUM orientovaná na ústrojí pohonu vozidel je provázána s potřebami českého automobilového průmyslu, včetně souvisejících oborů a propojena s řadou evropských projektů.

V rámci blížícího se zahájení zkušebního provozu nových laboratoří a zkušeben se připravuje tisková konference, spojená s prohlídkou nové budovy VTP Roztoky a jejího technologického vybavení, včetně technického zázemí.

-br-

 Nomenklatura

Výzkum/ vývoj
Měření ve strojírenství
Automobilový průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: