Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Robot Delta Scara: Automatické vyzvednutí a umístění pro efektivnější výrobu elektroniky

Robot Delta Scara: Automatické vyzvednutí a umístění pro efektivnější výrobu elektroniky


07.10.2019

Tradiční výroba elektroniky je velmi namáhavá. Mnoho procesů, které vyžadují velké množství přímých pracovních úkonů, jako je vyzvednutí a umístění obrobků na více dopravníků, má potíže plnit současné výrobní trendy charakteristické častými změnami a vysokou účinností. Aby bylo možno vyřešit problémy rostoucích nákladů na pracovní sílu, nepružných výrobních procesů a nízké efektivity, začali výrobci elektroniky zapojovat automatické stroje do jiných výrobních zařízení s cílem nahradit ruční práci s roboty. Nejenže to zkracuje výrobní dobu a šetří náklady na práci, ale také zvyšuje pružnost výroby a přináší výrobcům vyšší zisk.


Prostřednictvím vestavěné komunikační sítě CANopen nabízí modul Delta Compact Modular střední řady PLC AS řízení polohy až 8 os s využitím komunikační karty AS-FCOPM

Aby společnost Delta splnila požadavky na automatickou výrobu, poskytla jedné evropské společnosti vyrábějící elektroniku řešení vyzvednutí a umístění obrobků na automatickém dopravníku. Toto řešení využívá jako hlavní ovladač modul řady Delta Compact Modular Mid-range PLC AS. Modul řady Delta AC Servo Drive & Motor ASDA-A2 řídí pohyb dopravníku. Po přesunu obrobků dopravníkem do správné polohy vyšle modul řady AS signály ovladači robotů s integrovanou řadou ASDA-MS Servo Drive a modul řady ASDA-MS řídí řadu Delta SCARA Robot DRS60L, který zvedne obrobky a umístí je na další dopravník k dalšímu přesunu. Během procesu vyzvednutí a umístění se dopravník nadále pohybuje, což značně zvyšuje efektivitu výroby.

V praxi poskytuje řešení společnosti Delta pro automatické vyzvednutí a umístění obrobků na dopravníky našim zákazníkům následující výhody:

•    Jednoduchá konstrukce a snadná údržba: Toto řešení využívá jako hlavní ovladač modul řady Delta Compact Modular Mid-range PLC AS. Pomocí zabudované komunikační sítě CANopen dodává modul řady AS s komunikační kartou AS-FCOPM řídicí povely až 8 servomotorům Delta AC řady ASDA-A2. Ovládání os pomocí pokynů umožňuje snadnou údržbu a vysokou čitelnost programů PLC. Řada AS je vybavena otevřeným protokolem průmyslové komunikace Ethernet a spojuje a přenáší data do modulů řady ASDA-MS kabelem Ethernet/IP, což zjednodušuje přípravu kabeláže. Software řady AS poskytuje konzistentní rozhraní k výměně dat a seznam parametrů zařízení Delta k rychlé a snadné konfiguraci systému.

•    Pružné změny a obsluha: Robot Scara řady DRS60L společnosti Delta nabízí vysokou opakovatelnost a pružný výkon. Robotický integrační software využívá DROE s agilním prostředím k rychlému a jednoduchému robotickému programování. Systém také integruje data a signály periferních zařízení do konfigurace rozhraní definovaného uživatelem. Na základě vlastních potřeb mohou uživatelé snadno měnit obrobky pro pružnější výrobu.

•     Vysoce efektivní výkon: Ovladač robotu s integrovaným servopohonem ASDA-MS integruje robotické řízení a funkce pohonu. Poskytuje nejen přesné ovládání pohybu řady DRS60L, ale také zvyšuje výkon výpočtu systému v reálném čase. Tento design dokonale splňuje požadavky komplexního nelineárního systému průmyslových robotů a k dosažení vysoké rychlosti a vysoké přesnosti využívá dynamickou kompenzaci. Řada ASDA-MS podporuje komunikační protokoly Ethernet a RS-485/232 k rychlé integraci periferních zařízení. S vynikající rychlostí, linearitou, vertikálním propojením a opakovatelností řady DRS60L přináší toto řešení rychlý a synchronizovaný provoz vyzvednutí a umístění při použití různých dopravníků, což celkově zvyšuje efektivitu.

 
Robot Scara řady DRS60L společnosti Delta vykazuje vysokou opakovatelnost a pružný výkon při plnění dynamických úkolů vyzvednutí a umístění obrobků.
 


Společnost Delta poskytuje zákazníkům z řad výrobců elektroniky řešení automatického vyzvednutí a umístění obrobku pomocí robotů Scara

Řešení automatického vyzvednutí a umístění obrobků na automatické dopravníky od společnosti Delta splňuje očekávání zákazníků týkající se efektivní a automatické výroby. Společnost Delta i nadále nabízí komplexní řešení, která splňují různorodé požadavky našich zákazníků a zajišťují vynikající partnerství.

O společnosti Delta Industrial Automation

Jako přední světová značka pro průmyslovou automatizaci se zaměřujeme na vývoj pohonů s AC motory, systémů řízení servomotorů a pohybu, programovatelných logických regulátorů, rozhraní člověk-stroj, strojních systémů zobrazování, měřidel a snímačů, průmyslových řídicích a monitorovacích programů a průmyslových robotů.

Zdroj: Tisková zpráva MEPAX
Zpracováno redakcíNomenklatura

Automatizace, regulace
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: