Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Rozšíření sortimentu výrobků i zákaznické základny

Rozšíření sortimentu výrobků i zákaznické základny


26.10.2020

V srpnu letošního roku převzala jihoněmecká strojírenská společnost Emag dolnofranckou společnost Scherer Feinbau se sídlem v Alzenau – specialistu na CNC vertikální soustruhy a vertikální soustruhy na hřídele.  


Skupina Emag je dnes jedním z mála výrobců, kteří svými výrobními systémy pokrývají celý procesní řetězec od měkkého až po tvrdé obrábění a mohou se pochlubit nemalými aplikačními znalostmi. Převzetím společnosti Scherer pokračuje na této cestě k úspěchu. (Zdroj: Emag)

Již více než 40 let vyvíjí firma Scherer efektivní výrobní řešení pro automobilový, letecký a kosmický, strojírenský a slévárenský průmysl – od třískového obrábění až po manipulaci s díly a automatizaci. Největší důraz je kladen na CNC vertikální soustruhy pro obrobky o průměru 160 až 550 mm a centra pro soustružení hřídelí pro obrobky o průměru 250 až 350 mm. Klasickou aplikací pro firmu Scherer je vysoce efektivní sériová výroba brzdových kotoučů. Zde se specialisté firmy spoléhají na stroje, které byly optimalizovány přímo pro brzdové kotouče a získaly proto vysokou úroveň přijetí na trhu. Dvě platformy strojů umožňují obrábění na různých, jednoduše automatizovaných výrobních linkách odpovídajících kapacitě a prostorovému uspořádání hal zákazníků.

Výhody pro Scherer a Emag

Ze současného převzetí těží oba partneři: Na jedné straně je prodej CNC vertikálních soustruhů od firmy Scherer po celém světě zajišťován společností Emag. Dobré globální propojení společnosti Emag v automobilovém průmyslu je ideálním předpokladem pro budoucí úspěch. Rovněž celosvětová servisní síť společnosti bude v budoucnu k dispozici jako kontaktní místo pro zákazníky společnosti Scherer. Na druhé straně Emag převzetím rozšiřuje své technologické know-how. Svou roli přitom hrají především již zmíněné zkušenosti v oblasti obrábění brzdových kotoučů, jak potvrzuje Markus Heßbrüggen, generální ředitel skupiny Emag: „V posledních letech vyvinula společnost Scherer řadu robustních řešení pro tuto aplikaci, která bude mít i v budoucnu velký význam pro automobilový průmysl – napříč všemi typy pohonů. Od této zkušenosti si slibujeme nové tržní a rozvojové impulsy.“

Zaměření na technologické know-how

Společnost Scherer Feinbau byla založena roku 1978 ve městě Mömbris a od roku 2012 je součástí skupiny Chiron se sídlem v Tuttlingenu. S účinností od 1. srpna 2020 byla společnost Scherer převzata společností Emag. Tímto způsobem pokračují odpovědní pracovníci společnosti Emag v dlouhodobé strategii, protože v posledních několika desetiletích se této společnosti se sídlem v Salachu u Göppingenu opakovaně podařilo pomocí promyšlené strategie rozšířit své vlastní know-how a postavení na trhu. „Díky tomu je skupina Emag dnes jedním z mála výrobců, kteří svými výrobními systémy pokrývají celý procesní řetězec od měkkého až po tvrdé obrábění a mohou se pochlubit nemalými aplikačními znalostmi. Převzetím společnosti Scherer pokračujeme na této cestě k úspěchu,“ uvedl Heßbrüggen.

-IS-

Zdroj: Tisková zpráva Emag. Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Automobilový průmysl
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: